Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rozśpiewnana Ruda PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mergalska   
wtorek, 24 maja 2011 12:40

001mMłodzież Publicznego Gimnazjum w Rudzie przyłączyła się, jak co roku, do obchodów majowego Dnia Europy. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języków obcych: p. Małgorzaty Mergalskiej, p. Anny Rafalskiej- Łodej oraz p. Jolanty Kosowskiej przygotowali uroczystość pod hasłem „Europa rozśpiewana”. Przedstawiciele poszczególnych klas mogli pochwalić się talentem muzycznym w konkursie piosenki obcojęzycznej, zaprezentować swoje zdolności plastyczne lub wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej.

Najwięcej emocji zarówno wśród uczestników jak i widzów wzbudziły występy wokalno-taneczne. Jury najwyżej oceniło program przygotowany przez uczennice z klasy IIIc: Weronikę Chmielewską, Maję Dąbrowską, Honoratę Lis, Patrycję Piasek, Martynę Turek oraz Paulinę Walkiewicz. Za najciekawszy plakat na temat europejskiej muzyki uznano pracę klasy IIa, zaś największą wiedzą o Europie wykazały się uczennice: Sylwia Madejska i Karolina Brela. Zwycięzcom gratulujemy!

 

 


Zdjęcia: (Fot.: Publiczne Gimnazjumw Rudzie)


Poprawiony: wtorek, 24 maja 2011 13:31
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara