Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rymowane bajeczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 13 maja 2011 12:11

mz-DSC06616minWierszowane bajki dla najmłodszych królowały w brodzkiej bibliotece. W miniony piątek, 13 maja odbyło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem - autorem ok. 140 książek dla dzieci. Uczestniczyło w nim wielu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brodach oraz przedszkolaki z Rudy.  Pisarz zabawiał dzieci wierszykami – cytatami z jego książek oraz organizował konkursy.

Wiesław Drabik wprowadził miłą atmosferę, czytając zabawne fragmenty ze swoich bajek. Z dziećmi bawił się w odgadywanie rymów i zagadek. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Tomek Frolovs z Brodów. Otrzymał on od autora książkę z dedykacją. Autor, opowiadał również o tym, jak powstaje książka, jaka jest jej droga od napisania do wydrukowania.

Najbardziej znane utwory Wiesawa Drabika to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Po zakończeniu spotkania można było zakupić książki oraz uzyskać dedykację z autografem autora.

 


 

Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: piątek, 13 maja 2011 12:27
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara