Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jodły na cześć Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 12 maja 2011 11:57

Stykow-4minNa przełomie kwietnia i maja, w czterech szkołach w gminie upamiętniono beatyfikację wielkiego Polaka – Jana Pawła II poprzez posadzenie tzw. „jodeł papieskich”. Akademie w ramach akcji „Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II” odbyły się w szkołach podstawowych w Adamowie, Dziurowie, Stykowie oraz w gimnazjum w Rudzie.

W ramach przygotowań do uroczystości, uczniowie z klas IV – VI z Adamowa byli w kinie na filmie „Jan Paweł II. Szukałem was…”. W szkole w Dziurowie, oprócz występów artystycznych zorganizowali wystawę ciekawych zdjęć Jana Pawła II. W Stykowie odbyły się dwa konkursy: plastyczny i wiedzy o Janie Pawle II. W gimnazjum w Rudzie była ponadto akcja charytatywna. Uczniowie sprzedawali żółte papieskie wstążeczki. Dochód ze zbiórki przekazano Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Posadzenie „jodeł papieskich” w szkołach miało na celu upamiętnienie beatyfikacji Jana Pawła II. W uroczystościach, oprócz nauczycieli, uczniów uczestniczyli księża, przedstawiciele rodziców oraz społeczności wsi. Akcję „Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II”  zorganizowało Kuratorium Oświaty w Kielcach.

 


 

Galeria zdjęć: (Fot.: archiwum szkoły)

 

Poprawiony: czwartek, 12 maja 2011 12:07
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara