Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Deszczowa majówka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 maja 2011 12:48

00mPo raz drugi odbył się rodzinny festyn „Majówka Dziurowska”. Podobnie jak w poprzednim roku, aura nieco pokrzyżowała szyki organizatorom imprezy. W trakcie mszy św., spadł deszcz. Dalszą część festynu z okazji Święta Konstytucji 3 maja przeniesiono do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziurowie. Na imprezie zbierano datki na utworzenie świetlicy wiejskiej. Darczyńcy otrzymywali od wolontariuszy słoneczka - symbol spotkania, które niestety w większości odbyło się w deszczu.

 

 

 

 

 

Na scenie, zamiast występów artystycznych, trzeba było zorganizować miejsce do grillowania. Nie odbyły się zawody sportowe. Jednak mimo tych przeszkód organizatorom – Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dziurowie, Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu dla Rozwoju Dziurowa "Dobre Jutro" udało się utrzymać atmosferę rodzinnego świętowania. Włożyli oni dużo pracy w budowę sceny oraz zapewnienie artystycznych i kulinarnych atrakcji pikniku. Mieszkańcy Dziurowa kolejny raz pokazali, że potrafią się bawić w każdych warunkach pogodowych.


Na festynie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta, zespoły: „ Metamorfoza”, „Dziurowianki”, „Jarzębina”, „Seniorzy”, „Kumosie”, „Echo”, „Brodowianki”, „Co Będzie to Będzie”. Wiersze patriotyczne recytował płk Władysław Janusz Obara. Na gminnym festynie obecny był wójt Andrzej Przygoda i Jerzy Stąporek - Przewodniczący Rady Gminy. Przyjechał także poseł Krzysztof Lipiec.

 

 

 

Galeria zdjęć:


 Poprawiony: piątek, 06 maja 2011 13:54
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara