Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Najważniejsza i najłatwiejsza decyzja życiowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 20 kwietnia 2011 08:52

mz-DSC05588minTak o swoim przejściu na wegetarianizm wypowiedziała się pisarka Izabela Sowa podczas spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brodach – 13 kwietnia br. Autorka znanych książek "Smak świeżych malin", "Cierpkość wiśni", "Herbatniki z jagodami"  i "Zielone jabłuszko" chętnie opowiadała o tym co ją inspiruje, oraz o innych sprawach dotyczących wielu osób. Dyskutowano m. in. o lękach, które doskwierają młodym ludziom, przyjaźni, feminizmie oraz  cierpieniu zwierząt.

Pisarka uważnie obserwuje drobne wydarzenia codzienne. Najciekawsze z nich wplata do swych książek jak wątki drugoplanowe.  Jej powieści przyciągają czytelników humorem, ciepłem, lekko ironicznym stylem oraz zachęcają do refleksji.  W dalszej części spotkania, tematy literackie zeszły na dalszy plan. Spotkanie zamieniło się w interesującą dyskusję na wiele tematów - m. in. wegetarianizmu. Autorka nie je mięsa, bo - jak mówi – wynika to nie tylko z miłości do zwierząt, ale i troski o samą siebie. Przekonywała, że filozofia wegetariańska mocno wpływa na jej rozwój osobisty i całą twórczość.

mz-DSC05596minMimo niesprzyjającej pory (godzina 13:00), na spotkanie autorskie zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną,  przybyło kilkanaście osób – zarówno dorosłych jak i gimnazjalistów. W bibliotece panowała miła atmosfera. Na zadawane pytania, pisarka odpowiadała szczerze i z szacunkiem dla słuchaczy.  Izabela Sowa bardzo chwaliła czytelników z Brodów za niezwykły klimat zebrania.  Podobało się  jej to, że mniej rozmawiano o książkach a więcej o sprawach życiowych i światopoglądowych. Podsumowała, że było to jedno z najciekawszych spotkań autorskich w jakich uczestniczyła.

 

Poprawiony: środa, 20 kwietnia 2011 12:57
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara