Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wesołe powitanie wiosny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Margula, Katarzyna Wlazłowska, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 22 marca 2011 12:26

25minW pierwszy dzień wiosny, 21 marca, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach zaprosiło dzieci ze szkół podstawowych z naszej gminy do udziału w imprezie plenerowej pod nazwą: "Powitanie wiosny ze Zbójem Madejem". W radosnej atmosferze utrzymany był także konkurs na najciekawsze przebranie zorganizowany w Szkole Podstawowej w Adamowie.

W zabawie ze Zbójem Madejem uczestniczyli uczniowie z sześciu szkół: Brody, Staw Kunowski, Lubienia, Adamów, Dziurów i Ruda. Gość spotkania,  opowiadał ciekawe historie o regionie świętokrzyskim oraz prowadził wiele zabaw i konkursów, m.in. taniec czarownic i zbójców. W trakcie imprezy dzieci zgodnie ze zwyczajem, rzuciły do Kamiennej przygotowane wcześniej Marzanny.

Innym wesołym wydarzeniem związanym z „dniem wagarowicza”, był konkurs w Szkole Podstawowej w Adamowie. Polegał on na wybraniu ucznia w najciekawszym przebraniu. W konkursie nagrodzono: Kacpra Łodeja z klasy IV, Bartłomieja Bąka i Bartłomieja Sieronia z klasy V. W pierwszym dniu wiosny, panowała zasada, że wszyscy przebrani uczniowie nie mogli być pytani na lekcjach.

 

 

 


Zdjęcia ze spotkania ze Zbójem Madejem: (Fot. T. Margula)

 


Zdjęcia ze Szkoły Podstawowej w Adamowie: (Fot. K. Wlazłowska)

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 marca 2011 09:36
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara