Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wędkarskie sukcesy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 21 stycznia 2011 11:50

w20110109078min9 stycznia, w Urzędzie Gminy Brody odbyło się walne zebranie członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach. Na spotkaniu przyznano nagrody dla najlepszych wędkarzy i  podsumowano sukcesy organizacji w minionym roku. Koło wędkarskie zajęło pierwsze miejsce w województwie pod względem działalności sportowej. Dużym sukcesem koła jest także mistrzostwo Polski w trójboju spinningowym wywalczone przez Pawła Kitę oraz brązowy medal Jana Kity w mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym.

Na zebraniu obecny był Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody, Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy oraz przedstawiciele kieleckiego okręgu PZW – Zbigniew Ćwik i Czesław Grychowski. Prezes koła – Zenon Zaczek informował, że spośród 52 kół wędkarskich, to właśnie brodzka organizacja zdobyła I miejsce w konkursie działalności sportowej oraz II miejsce za działalność sportową z młodzieżą. Lokalnych działaczy doceniono za dużą liczbę zawodów cieszących się popularnością wśród wędkarzy. Na spotkaniu wręczono nagrody – wysokiej klasy sprzęt wędkarski. Otrzymali je: bracia Jan i Paweł Kita oraz Sebastian Kozieł – spinningowy mistrz okręgu.

W konkursie na najlepszego wędkarza, najlepsze wyniki osiągnęli:

Juniorzy:

I miejsce: Grzegorz Kania;

II miejsce: Paweł Kita;

III miejsce: Adrian Turek;

IV miejsce: Donata Żelazowska;

V miejsce: Piotr Adamczyk.

Seniorzy:

I miejsce: Kazimierz Hert;

II miejsce: Sebastian Kozieł;

III miejsce: Robert Klepacz;

IV miejsce: Paweł Kalista;

V miejsce: Maciej Zaczek;

VI miejsce: Jerzy Walkiewicz.

Nagrody wręczali: Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody, Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy oraz przedstawiciele kieleckiego okręgu PZW – Zbigniew Ćwik i Czesław Grychowski.

Oprócz organizacji zawodów sportowych, Polski Związek Wędkarski systematycznie zarybia Zalew Brodzki. W 2010 roku do akwenu wpuszczono ponad 7 ton ryb. Najwięcej wpuszczono szczupaków, sandaczy, jazi i linów. Zasilono także populacje takich gatunków jak: karaś, karp, sandacz, boleń i węgorz.

 


Galeria zdjęć ze spotkania:

Poprawiony: piątek, 21 stycznia 2011 15:00
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara