Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wigilia dla potrzebujących PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 22 grudnia 2010 12:35

mz-DSC03979minOkoło 20 osób samotnych, starszych oraz niepełnosprawnych z terenu gminy uczestniczyło w tradycyjnej wigilii. Wieczerza odbyła się we wtorek 21 grudnia w urzędzie gminy. Zaproszono na to spotkanie osoby korzystające z  zasiłków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodach. Goście dowożeni byli busem urzędu gminy.

Na wieczerzę przybyli księża z Krynek - ks. Andrzej Sasin i Leszek Leszczyński, przedstawiciele Rady Gminy i urzędu gminy oraz Jolanta Grudnicka - Kierownik GOPS. Obecnych powitał Andrzej Przygoda Wójt Gminy Brody.  Świąteczne życzenia pomyślności oraz radosnych świąt przeżytych wśród najbliższych złożył Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brodach wystawiły jasełka, które zebranym bardzo się podobały. Na klarnecie zagrał uczeń Tomasz Frolovs. Umiejętności wokalne zaprezentowały m. in.: Maria Zawłocka, Wiola Myszka, Martyna Karwacka oraz Wiktoria Ocios. Występ przygotowywały nauczycielki: Katarzyna Bernaciak, Barbara Szczepanik i Monika Karwacka. Brawa za pięknie wykonane kolędy otrzymały także śpiewaczki z zespołu „Brodowianki”. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i życzyli sobie nawzajem zdrowia, pogody ducha i wzajemnej życzliwości.

Na zakończenie wszyscy usiedli do stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami takimi jak: barszcz z uszkami, pierogi, ryba po grecku, śledź, kompot z suszu owocowego oraz smaczne ciasta.

 


Galeria zdjęć:


Poprawiony: środa, 22 grudnia 2010 15:57
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara