Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Połamali się opłatkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 21 grudnia 2010 11:43

mz-DSC03897fminOd listopada br. gmina Brody, wchodzi w skład Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Przedstawiciele tej organizacji spotkali się 17 grudnia z władzami gminy na tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Obecni przedstawiciele pięciu gmin należących do organizacji, połamali się opłatkiem i życzyli sobie m. in. realizacji wielu udanych przedsięwzięć.

Spotkanie opłatkowe w Ośrodku Wypoczynkowym „Oczko” rozpoczął Andrzej Przygoda Wójt Gminy Brody. Gospodarz gminy powitał Pana Zdzisława Zwolińskiego - prezesa SRWŚ oraz pracowników biura stowarzyszenia z panem Piotrem Sadłochą na czele. Wójt podziękował za przybycie członkom władz stowarzyszenia - przedstawicielom gmin: Baćkowice, Brody (P. Wiesława Wójcik), Łagów, Pawłów i Nowa Słupia. Na opłatku obecny był Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach wraz z wiceprzewodniczącymi – Ewą Fogiel i Ignacym Cymerysem. Przybyła także Barbara Lipa – Sekretarz Gminy Brody.

Wspólną modlitwę poprowadził ks. Leszek Leszczyński z Krynek. Następnie zebrani złożyli sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Na stołach królowały tradycyjne dania wigilijne. W nastroju świątecznym utrzymany był także występ zespołu śpiewaczego „Jarzębina” z Dziurowa pod kierownictwem  Tomasza Marguli – Dyrektora Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej korzysta z dofinansowania, w ramach programu "Leader+" ze Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego. Wnioski do tej instytucji złożyła także gmina Brody. W przyszłym roku, urząd planuje przeprowadzić dwa zadania: utworzenie świetlicy wiejskiej w Krynkach oraz budowę ogrodzenia boiska sportowego w Adamowie.

 


Galeria zdjęć:


Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2010 15:03
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara