Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ślubowali służyć mieszkańcom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 01 grudnia 2010 12:17

mz-DSC03356p-min30 listopada, odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Brody. Zanim zwycięzcy wyborów samorządowych zasiedli do stołu obrad, uczestniczyli we mszy św. w kryneckim kościele. W trakcie sesji wybrano przewodniczącego rady. Na trzecią z kolei kadencję został nim Jerzy Stąporek. Zmienili się wiceprzewodniczący. Na te stanowiska wybrano Ewę Fogiel oraz Ignacego Cymerysa – radnych poprzedniej kadencji.

Na mszy św. Ks. Kan. Andrzej Sasin mówił o powołaniu radnych do służby mieszkańcom w nawiązaniu do patrona dnia: świętego Andrzeja apostoła. Proboszcz Parafii Krynki złożył życzenia imieninowe Andrzejowi Przygodzie. Wójt, wraz z Panem Jerzym Stąporkiem przekazał kwiaty dla proboszcza - także świętującego swoje imieniny.

Ważnym punktem obrad sesji było wybranie przewodniczącego rady gminy. Jedynym kandydatem był Jerzy Stąporek. Radni poparli go jednogłośnie. Były kwiaty i gratulacje od wójta, radnych i sołtysów. „Będę sprawnie organizował prace rady. Zamierzam działać obiektywnie i bez uprzedzeń” -  powiedział Jerzy Stąporek.

JS-minJerzy Stąporek:

Ma 66lat, wykształcenie wyższe - techniczne. Ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i marketing. 47 lat pracował w zakładach „ZĘBIEC”, w tym 12 lat jako dyrektor handlowy a 15 lat jako dyrektor naczelny. Przyczynił się do rozwoju firmy, za co w 2004r odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Zasługi. Od dwóch 2 lat jest na emeryturze. W Radzie gminy zasiada od siedmiu kadencji. Od 1994r. był wiceprzewodniczącym, a od 2002r. jest przewodniczącym rady.

Następnie, radni w tajnym głosowaniu wybrali dwoje wiceprzewodniczących, którzy zarazem kierują stałymi komisjami rady. Ewa Fogiel została szefową komisji oświaty, zdrowia, kultury i bezpieczeństwa, natomiast Ignacy Cymerys na przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Kandydatką wiceprzewodniczącą była także Bogusława Gębura, ale nie uzyskała wystarczającej liczby głosów. Kolejnym punktem był wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej. Spośród trzech kandydatów największe poparcie otrzymał Janusz Adamus

Po ukonstytuowaniu się rady, Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody referował założenia programowe na rozpoczynającą się kadencję. Powiedział, że jako wójt zamierza rozbudowywać kanalizację, dbać o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez budowę dróg, chodników itp. Pragnie  także unowocześniać istniejącą bazę oświatową. W trosce o młode pokolenie zamierza racjonalnie zarządzać świetlicami wiejskimi oraz promować uprawianie sportu. Następnym jego priorytetem jest oczyszczenie wód Zalewu Brodzkiego oraz zagospodarowanie jego obrzeży. Andrzej Przygoda powiedział, że pełniąc funkcję wójta pragnie współpracować z mieszkańcami i wsłuchiwać się w ich codzienne problemy. Zaapelował także do radnych o zgodę, bo – jak powiedział – wszyscy należymy do jednego komitetu wyborczego, który nazywa się gmina Brody. Na zakończenie spotkania wójt przekazał radnym i gościom upominek – znaczek z herbem gminy Brody. Były także życzenia imieninowe i kwiaty dla Andrzeja Przygody oraz radnego Andrzeja Popisa.

Już w poniedziałek 6 grudnia radnych czekają poważne decyzje. Odbędzie się wtedy kolejna sesja poświęcona podatkom w gminie Brody.
Galeria zdjęć:


Poprawiony: czwartek, 02 grudnia 2010 08:08
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara