Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rozmawiali z Ewą Szykulską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Beata Kryzińska   
środa, 24 listopada 2010 12:36

ewa-szykulska-minMłodzież gimnazjalna z Rudy obejrzała w Starachowickim Centrum Kultury wstrząsający film p.t.  „Matka Teresa od kotów”. 9 listopada, po projekcji odbyło się także  spotkanie z reżyserem – Pawłem Salą i znaną aktorką Ewą Szykulską. Uczestniczyła w nim reprezentacja gimnazjalistów naszego powiatu. Rozmowa toczyła się wokół problemu społecznego pokazanego w filmie – tzn. braku zrozumienia i agresji obecnej w wielu zwyczajnych rodzinach.

Wstrząsający film, oparty jest na faktach. Jego głównym wątkiem jest matkobójstwo. Paweł Sala nie skupił się na samym warstwie sensacyjnej, ale na poznaniu przyczyn zbrodni.

Reżyser odkrywa przed widzem sytuację obecną także w wielu rodzinach w Polsce: brak komunikacji, słabe więzi emocjonalne,  częste wyjazdy rodziców za granicę, brak pasji życiowych u młodych ludzi. Po obejrzeniu filmu, młodzież ze Starachowic i okolic, pytała artystów jak to się stało, że w życie pozornie normalnej rodziny wkradło się tak wiele zła. Ewa Szykulska odpowiedziała, że w wielu domach dochodzi do nawarstwiania się złych emocji. Zaczynamy żyć drastycznie – podsumowała aktorka.

Reżyser Paweł Sala wyjaśniał, że stworzył ten film, dać widzowi materiał do zastanowienia. Z pewnością spełnił swoje zamierzenie. Produkcja „Matka Teresa od kotów” pomogła młodym ludziom w zrozumieniu potrzeby szczerej rozmowy w rodzinach, poruszającej nieraz bardzo trudne i bolesne tematy – podsumowała Beata Kryzińska – pedagog  szkolny w gimnazjum w Rudzie. Spotkanie młodzieży z gminy Brody zorganizowało Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Rodzina”.

 Galeria zdjęć: (Fot. S. Czarnecki)


 

Poprawiony: wtorek, 07 grudnia 2010 08:54
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara