Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nie było chybionych decyzji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 03 listopada 2010 10:49

mz-DSC02811min- Tak wyraził się Jerzy Stąporek - Przewodniczący Rady Gminy o mijającej kadencji samorządu na lata 2006 – 2010. Podsumowanie czterech lat pracy rady i wójta miało miejsce w miniony piątek na ostatniej przed wyborami, sesji Rady Gminy w Brodach. Samorządowcy uznali, że by to dobry czas dla gminy mimo dwóch zmian na fotelu wójta. Andrzej Przygoda referował radnym i gościom co udało się zrobić w gminie. Podkreślił, że gdy przejmował stanowisko, zadłużenie gminy wynosiło 54% budżetu, a obecnie wskaźnik ten wynosi 42%.

Na sesji, wójt omówił najważniejsze inwestycje zrealizowane w ciągu czterech lat. Wymienił m. in. termomodernizację 13 budynków publicznych, utworzenie trzech świetlic oraz budowę kanalizacji w gminie Brody. Andrzej Przygoda powiedział, że wyremontowano lub wybudowano łącznie 14 ważniejszych dróg i 6 chodników. Uczniowie w naszych szkołach mają dobre warunki do nauki, bo z roku na rok unowocześniana była baza oświatowa. Ponadto sprawnie zrealizowano zadania z tzw. Programu Integracji Społecznej, a także pomoc stypendialną dla dzieci z rodzin biedniejszych. Podkreślił też, że realizacja tych działań była możliwa dzięki dobrej współpracy z radnymi.

Przewodniczący, za dobrą współpracę podziękował wszystkim radnym, którzy w dowód uznania otrzymali pamiątkowe tabliczki w oprawie oraz upominki. Na sesji był także starosta Andrzej Matynia i Przewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego - Jan Wzorek. Wójt podziękował im za współpracę na rzecz rozwoju gminy. Jerzy Stąporek podsumował 4 lata pracy rady. Jak mówił - mimo szczupłego budżetu i zmian na fotelu wójta, była to dobra kadencja. Z perspektywy czasu, wszystkie decyzje samorządu należy uznać za optymalne.  Przewodniczący podziękował radnym zwłaszcza za to, że wyżej stawiali sprawy całej gminy niż interesy mieszkańców danej wsi. Słowa uznania za troskę dobrą kondycję gminy skierował do wójta Andrzeja Przygody. Na spotkaniu dziękowano również sołtysom oraz pracowników urzędu gminy. Sesję zwieńczyła pamiątkowa fotografia oraz poczęstunek.

 

Przeczytaj podsumowanie kadencji zamorządu.

 Galeria zdjęć:


 

 

 

Poprawiony: środa, 17 listopada 2010 13:49
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara