Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

WySPA – turystyczna perła zalewu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 26 października 2010 08:07

persp3-minW bieżącym roku powstała ciekawa wizja architektoniczna dotyczącą wyspy oraz fragmentu brzegu Zalewu Brodzkiego w Stykowie. Projekt jest pracą dyplomową  Magdaleny Spotowskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego. Według koncepcji, na wyspie powstałby nowoczesny ośrodek SPA z basenem, gabinetami masażu, sauną, grotą solną, pomieszczeniami do kąpieli i innych zabiegów leczniczych lub rekreacyjnych. Jeśli projekt doczeka się realizacji, to będzie to atrakcja turystyczna, znana w całej Polsce.

Za wspomnianą pracę, studentka architektury i urbanistyki na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, otrzymała najwyższą ocenę i nominację do wyróżnienia rektora uczelni. Magdalena Spotowska, na temat swojej pracy wybrała okolice Stykowa, ze względu na wspomnienia z dzieciństwa. Nad Zalewem Brodzkim spędzała każde wakacje.

„Projekt jest bardzo ciekawy i podobnie jak pani Magdalena uważam, że najpierw trzeba oczyścić wody zalewu. Ta sprawa jest dla mnie bardzo ważna” – skomentował Andrzej Przygoda Wójt Gminy Brody. Gospodarz gminy powiedział, że weźmie pod uwagę projekt Pani Magdaleny, ale dopóki nie będzie rozwiązany problem czystości wody, nie zamierza realizować podobnych inwestycji.

Obecnie pod nadzorem firmy „Zębiec” trwają badania tzw. „Małego Stawu”. Na ich podstawie, będzie można zredukować zanieczyszczenia nie tylko w tym niewielkim akwenie ale i w całym Zalewie Brodzkim.

 Wycinki i plansze z projektu wySPA:


 

Poprawiony: wtorek, 26 października 2010 12:57
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara