Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Otrzymali pierwszy dokument tożsamości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 25 października 2010 13:47

mz-DSC02635minW czwartek, 21 października br. w Szkole Podstawowej w Brodach odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Na akademii, uczniowie starszych klas, zaprezentowali przedstawienie  z królem i królową w rolach głównych. Następnie dzieci od Andrzeja Przygody – Wójta Gminy Brody, otrzymały legitymacje szkolne - swoje pierwsze dokumenty tożsamości. Pamiątkowe dyplomy wręczał Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stąporek. Upominki dla pierwszaków miał także radny z Brodów – Ignacy Cymerys.

Uroczystość przygotowali uczniowie głównie z klasy II i III, pod opieką nauczycieli: Jolanty Piwarskiej, Barbary Baran, Moniki Karwackiej. Role króla i królowej grali: Martyna Karwacka z klasy V i Michał Dwojak z klasy IV.  Po akademii, dyrektor szkoły – Sławomir Franczyk pasował na uczniów dwanaścioro pierwszaków: Jacka Kacpra, Natalię Jagieło, Jakuba Góralskiego, Alicję Karwacką, Angelikę Leszczyńską, Weronikę Mąkę, Martynę Mirgos, Angelikę Stępniewską, Mateusza Śliwę, Aleksandrę Świrtę, Łukasza Zawłockiego i Piotra Zawłockiego. Dzieci otrzymały prezenty nie tylko od przedstawicieli władz gminy ale także od starszych kolegów i rady rodziców, którą reprezentowali: Beata Walkiewicz i Elżbieta Dwojak. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez  rodziców.

 Galeria zdjęć:


 

Poprawiony: poniedziałek, 25 października 2010 13:54
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara