Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Doceniono gminną strone internetową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 13 października 2010 09:00

mz-DSC02352min12 października, w Kielcach odbyła się konferencja dotycząca stron internetowych jako narzędzia promocji gmin i powiatów. Jeden z prelegentów – Krzysztof Kowalik – dziennikarz, zastępca sekretarza kieleckiej redakcji „Echa Dnia” pochwalił witrynę www.brody.info.pl. Publicyście spodobało się dobre wykorzystanie mediów społecznościowych takich jak: blip.pl, facebook.com czy twitter.com.

Na konferencję zaproszono redaktorów samorządowych stron internetowych z całego województwa  obecny był Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Tadeusz Kowalczyk - przewodniczący Sejmiku oraz członkowie zarządu województwa. Świętokrzyscy mz-DSC02350aminwłodarze podsumowali mijającą kadencję samorządu i prezentowali najważniejsze osiągnięcia województwa. „Świętokrzyskie jest na piątym miejscu wśród regionów, które najlepiej skorzystały z unijnych pieniędzy” - powiedział marszałek Adam Jarubas.

W dalszej części konferencji, prelekcję na temat stron internetowych gospodarstw agroturystycznych miał dr Cezary Jastrzębski z Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego w Kielcach. Opowiadając o reklamie agroturystyki w internecie przywołał znane powiedzenie: „wyróżnij się albo zgiń”. Wyżej wspomniany Krzysztof Kowalik, zbadał ok. setki stron gmin świętokrzyskich i pokazywał najczęstsze błędy w tworzeniu witryn. Dawał też przykłady dobrych praktyk. Pozytywnie wypowiedział się o stronie www.brody.info.pl pod kątem dobrego korzystania z narzędzi promocji gminy jakimi są portale społecznościowe.  Prawie od roku gmina Brody obecna jest na facebooku blipie i twitterze. Na gminnym mikroblogu umieszczane są najnowsze informacje skróconej formie, ciekawe zdjęcia, oraz odnośniki do różnych stron. Zachęcamy do założenia konta na blip.pl i dodania gminy Brody do obserwowanych. Dzięki temu, można bezpośrednio na komunikator gadu-gadu, otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki.

mz-DSC02347minmz-DSC02354min

Poprawiony: środa, 13 października 2010 10:34
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara