Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie ze znanym księdzem (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 05 października 2010 12:14

mz-DSC01906-minnStowarzyszenie Trzeźwościowe „Rodzina” z Brodów w 12 rocznicę działalności zorganizowało wykład ks. Marka Dziewieckiego – autora ponad dwudziestu książek z dziedziny psychologii, wychowania oraz terapii uzależnień.  Na spotkanie, 2 października w Publicznym Gimnazjum w Rudzie przybyli mieszkańcy gminy oraz członkowie ruchów trzeźwościowych z całej Polski.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną przez ks. Dziewieckiego. w intencji osób, które zerwały z nałogiem. W homilii, gość nawiązał m. in. do święta Aniołów Stróżów, które obchodzono tego samego dnia. Powiedział, że ci niebiescy pomocnicy bardzo potrzebni są osobom uzależnionym.

Dalsza część spotkania odbyła się w gimnazjum Rudzie. Na spotkanie profilaktyczne w ramach Brodzkiego Forum Trzeźwościowego przybyli członkowie, sympatycy „Rodziny” z terenu gminy Brody i powiatu starachowickiego, a także przyjaciele z podobnych stowarzyszeń działających w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Busku Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Stąporkowie, Bełchatowie. Obecni byli proboszczowie z Krynek i Lubieni, nauczyciele, przedstawiciele policji i samorządu. Gmina Brody finansowo wsparła organizację tego spotkania.

DSC01887minKs. dr Marek Dziewiecki jest psychologiem, ekspertem Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie". Pracuje na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Opublikował ponad dwadzieścia książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. Teksty ks. Marka pisane są prostym, konkretnym językiem i bezbłędnie trafiają do ludzi.

W swoim wykładzie „co to znaczy wychowywać mądrze”, ks. Dziewiecki wspominał o tzw. „twardej miłości”. Polega on ona między innymi na tym, że bliscy alkoholika nie powinni zbytnio chronić go przed konsekwencjami picia alkoholu. Powiedział też że z choroby alkoholowej powinny się leczyć nie tylko ci co dużo piją, ale całe rodziny.

Następnym punktem programu było przedstawienie działalności „Rodziny”. Wspomniano największe akcje stowarzyszenia w 2010 roku: „Trzeźwe lato z mamą i tatą” „Piknik integracyjny” "Mikołajki" dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji, wigilia profilaktyczna. W zeszłym roku, ubogim wydano ok 60 ton artykułów spożywczych z Ostrowieckiego Banku Żywności. Sławomir Czarnecki powiedział, że nie udałoby się tyle zrobić gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli. Na spotkaniu, Ryszard Kutera i Sławomir Czarnecki, prezes i wiceprezes stowarzyszenia, wręczyli okolicznościowe statuetki oraz kwiaty osobom wspomagającym działania “Rodziny”. Szczególne podziękowania skierowali do Andrzeja Przygody Wójta Gminy Brody.

Wielu wzruszeń dostarczył występ Hanny Zawadzkiej z Nowego Dworu Mazowieckiego. Śpiewane przez nią piosenki duchowo – refleksyjne dotykały odpowiedzi na podstawowe pytania człowieka – np. o sens cierpienia.

Na zakończenie spotkania zorganizowano poczęstunek z tortem okolicznościowym oraz wspaniałą zabawę, bez alkoholu, przy muzyce zespołu „Sławex”.

 

 

 Galeria zdjęć:


Poprawiony: wtorek, 05 października 2010 13:39
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara