Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wysłuchali świadectwa narkomanki (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 05 października 2010 09:04

mz-DSC01866minMieszkańcy gminy Brody, nauczyciele, pracownicy ośrodka pomocy społecznej oraz służby zdrowia uczestniczyli w szkoleniu dotyczącemu przeciwdziałaniu  alkoholizmowi, narkomanii i przemocy w rodzinach. Częścią kursu była również wizyta w Ośrodku Rehabilitacji dla Osób z Uzależnieniem od Substancji Psychoaktywnych w Pałęgach k. Mniowa. Uczestnicy szkolenia wysłuchali historię życia Magdy - 18-letniej pacjentki ośrodka. Trzydniowe szkolenie sfinansował Urząd Gminy Brody w ramach Programu Integracji Społecznej.

Magda powiedziała zebranym, że w Pałęgach zaczyna jakby od nowa układać sobie życie. Wiele przeszła, ale jest szczęśliwa, że już nie bierze narkotyków. Jak mówi - jej problemy zaczęły się gdy poprzez narkotyki szukała akceptacji wśród rówieśników. Terapeutka Katarzyna Jaromi opowiadała uczestnikom szkolenia, że w ośrodku psychologowie, terapeuci często rozmawiają z pacjentami. Młodzi ludzie analizują  przyczyny swoich zachowań oraz odkrywają mocne i słabe strony charakteru. Placówkę prowadzi katolickie stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”.  Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda, był obecny na tym spotkaniu. Na zakończenie  podziękował przedstawicielom ośrodka za wsparcie dla akcji profilaktycznej i wręczył im drobne upominki.

Wizyta w Pałęgach była kontynuacją szkoleń, w których uczestniczyło ok. 50 osób. Na ogół byli to nauczyciele, pracownicy ośrodka pomocy społecznej oraz służby zdrowia. W minioną środę i czwartek,  odbywały się w spotkania w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stykowie. Prezentacje i wykłady prowadzili pracownicy Studia Profilaktyki Społecznej z Krakowa: P. Karolina Ambroziak – trener, profilaktyk oraz Robert Szafran – były policjant – znawca przestępczości narkotykowej. Na szkoleniu poruszano trzy tematy:

  • Przemoc, mobbing, agresja a współpraca służb i instytucji;
  • Rynek narkotykowy w Polsce a współpraca odpowiednich organizacji;
  • Przeciwdziałanie alkoholizmowi w środowisku lokalnym w oparciu o przepisy prawne.

„Dużo skorzystałam z tego szkolenia. Podane były praktyczne informacje, i historie z życia wzięte. Rozdano nam przydatne materiały szkoleniowe” – powiedziała Beata Kryzińska – pedagog w Publicznym Gimnazjum w Rudzie.

Szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie  Trzeźwościowe „Rodzina”  w ramach  Programu Integracji Społecznej. Na jego realizację, gmina otrzymała dofinansowanie z pożyczki Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju.

 Galeria zdjęć:


Poprawiony: wtorek, 05 października 2010 11:59
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara