Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Najgorsze już za nami (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 03 września 2010 11:30

DSC00967kmin3 września, przez teren gminy przechodziła fala kulminacyjna na Kamiennej. Jak informowała Pani Halina Rojek z ostrowieckiego inspektoratu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, tego dnia zmniejszony został przepływ wody przez tamę w Brodach do wartości około 95 m3 na sekundę. W przybliżeniu, tyle samo wody wpływało do zalewu, co było z niego wypuszczane. W czwartek po południu stwierdzono, że woda w Zalewie Brodzkim systematycznie opada. Trzy jednostki OSP, strażacy z PSP umacniali wały koło boiska w Brodach. Na miejscu był Komendant Powiatowy PSP - Marek Kaczmarczyk.

3 września, w pobliżu wałów, Andrzej Przygoda Wójt Gminy Brody rozmawiał ze Stanisławem Zbieradą – kierownikiem nadzoru zbiorników wodnych Brody i Wióry. DSC01016pminPrzedstawiciel RZGW zwrócił uwagę, ze po ustąpieniu wody powinny się znaleźć pieniądze na remont wałów. 3 września, Wójt Gminy Brody ogłosił zakaz wchodzenia na wały przeciwpowodziowe.

W dniu 7 września, wały  koło boiska w Brodach oraz przy ul. Nadrzecznej kontrolowała komisja RZGW. Kolejne obiekty hydrotechniczne - wał w Stawie Kunowskim oraz cieki wodne biegnące w pobliżu ulicy Szkolnej i Polnej w Brodach; strumień w Młynku sprawdzała inna komisja. W jej skałd weszła Pani Bożena Paluch - Kierownik Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Brody. Przedstawicielka zarządcy wałów w Stawie Kunowskim powiedziała, że do 30 października zostanie wykonana ekspertyza dotycząca ich stanu technicznego. Gdy dokument ten powstanie, będzie można podjąć ewentualne działania modernizacyjne.

 

 

 Galeria zdjęć: (Fot.: A. Kucharczyk, M. Zawłocki)


 

 

 

 

 


Poprawiony: czwartek, 09 września 2010 10:16
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara