Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tłumy na pikniku pod zaporą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 19 sierpnia 2010 10:54

iz-DSC09933minW minioną niedzielę 15 sierpnia odbył się Rodzinny Piknik Integracyjny. Na plac sportowo – rekreacyjny „Pod Zaporą” przybyło dużo więcej osób niż na innych festynach urządzanych w gminie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Wiele emocji wyzwalała rywalizacja sołectw gminy Brody w różnych zabawnych konkurencjach takich jak np. szukanie kopy jaj w stogu siana (na zdjęciu).

Piknik rozpoczął się turniejem wędkarskim „Złota Rybka”. Najwięcej ryb z Zalewu Brodzkiego wyłowił Kazimierz Hert z Krynek. Wśród zwycięzców byli: Włodzimierz Kowalczyk z Adamowa i Jan Barański z Rudnika. Najmłodszym uczestnikiem był dziesięcioletni Filip Doroszyński.

Gwiazdą pikniku był zespół muzyki biesiadnej Lech & Iro. Na estradzie zaśpiewał świętokrzyski bard - Marek Fijałkowski - znany wykonawca piosenki „Ach kieleckie”. Zagrała Gminna Orkiestra Dęta. Wójt  Andrzej Przygoda najpierw dyrygował orkiestrą, a następnie grał w niej na trąbce. Najmłodsi świetnie bawili się na występie cyrku  „Brawo”. Były tańce z wężami, tresura piesków i występy klaunów. Wystąpił także zespół Kabaret „GROM” oraz zespół piosenki włoskiej „ROMANO”. Publiczności podobał się pokaz tresury psów służbowych Służby Ochrony Kolei ze Skarżyska-Kamiennej i Sędziszowa.

Dużo emocji wywoływała rywalizacja sołectw. We wspomnianym wyżej „Szukaniu jaj w stogu siana” wygrał Adamów reprezentowany przez Roberta Podzielnego. Dalsze miejsca zajęły Przymiarki i Kuczów. Były także konkurencje dla siłaczy: W podnoszeniu odważnika punkty zdobyły Przymiarki. W przeciąganiu liny najlepsi byli przedstawiciele sołectwa Brody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja kulinarna: Palce lizać – czyli najlepsza potrawa regionalna”. W kobiecej rywalizacji uczestniczyli także dwaj  mężczyźni – Wojciech Janiec z Młynka i Adam Kucharski z Lubieni. Przygotowano 12 smakowitych dań, wśród których był garus i pazibroda. Wszystkie potrawy były bardzo smaczne, więc nagrodzono wszystkich ich autorów. Dania gotowały panie: Mirosława Cioroch z Kuczowa, Marianna Lis z Rudy, Wiesława Kiełek z Dziurowa,  Elżbieta Mazur z Adamowa, Marianna Jagieła z Brodów, Krystyna Kucharska z Przymiarek, Anna Kwiecień z Krynek i Henryka Szwajda z Rudnika. Organizatorzy pikniku przygotowali także konkurs karaoke (zwyciężyły Brody); konkurs tańca „Oberek” (wygrała para z Brodów); oraz „Taniec na gazecie” (pierwsze miejsce zajął Adamów). W klasyfikacji ogólnej, rywalizację sołectw wygrały Brody a drugie miejsce ex aequo zajęły Przymiarki i Adamów.

Z okazji Dnia Wojska Polskiego, w czasie pikniku odbyły się uroczyste nominacje na wyższe stopnie wojskowe dla Ignacego Cymerysa, Stanisława Leszczyńskiego i Ryszarda Mroza.

Na zorganizowanie festynu, gmina ogłosiła konkurs w ramach Programu Integracji Społecznej. Wygrało go Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Rodzina" z Brodów. Duże zainteresowanie publiczności jest dowodem na to, że piknik można zaliczyć do udanych.

 

Film z pikniku, fragment występu Gminnej Orkiestry Dętej:

 


Galeria zdjęć: (fot. I. Zawłocka)

 Poprawiony: środa, 25 sierpnia 2010 12:03
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara