Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Razem dla "dziewiątki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 27 lipca 2010 09:25

mz-DSC08754minPrzedstawiciele powiatów, miast i gmin leżących między Radomiem a Opatowem  przy drodze Krajowej nr 9, debatowali 26 lipca w Urzędzie Gminy w Brodach. Zawiązał się nieformalny związek samorządów, mający na celu modernizację traktu do standardu drogi ekspresowej. Organizatorem spotkania był Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody.

Pan Kazimierz Cymerys, były mieszkaniec Boru Kunowskiego oraz pracownik Najwyższej Izby Kontroli, wyszedł i inicjatywą obywatelską, by w Brodach rozmawiać na temat drogi nr 9. Lokalizacja jest nieprzypadkowa. Jest to geograficzny środek odcinka omawianej drogi - między Radomiem a Opatowem. Na spotkaniu obecny byli burmistrzowie Radomia, Iłży, Kunowa, Opatowa a także Starosta Powiatu Starachowickiego i Członek Zarządu Powiatu Opatowskiego. W obradach uczestniczył także Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach wraz z radnymi i przedstawicielami urzędu.

Na spotkaniu obecna była Ewa Sajor - Dyrektor Kieleckiego Wydziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  Odradziła ona samorządowcom staranie o utworzenie drogi ekspresowej, bo nie jest to przewidziane w ministerialnych planach. Za to można starać się o zakwalifikowanie trasy nr 9 do standardu GP jako drogi szybkiego ruchu. Różnica w jakości drogi jest minimalna, a szanse na załatwienie tej sprawy są dużo większe. Ponadto tzw. droga szybkiego ruchu jest wygodniejsza dla mieszkańców, bo skrzyżowania (także bezkolizyjne) mogą być częstsze niż w przypadku drogi ekspresowej. Pani dyrektor powiedziała, że jest duża szansa na modernizację traktu, bo wiele było takich inicjatyw samorządowych, które zakończyło się sukcesem. Samorządowcy zgodzili się, z Panią Sajor, że należy starać się o zakwalifikowanie drogi do klasy GP. Na spotkaniu. wybrano przewodniczącego komitetu. Został nim Pan Kazimierz Cymerys. Wiceprzewodniczącymi zostali: Prezydent Radomia oraz Starosta Opatowski. Na sekretarza wybrano Wójta Gminy Brody.

 


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: środa, 28 lipca 2010 10:04
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara