Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będą zajęcia z modelarstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 26 lipca 2010 13:36

mz-DSC08636minW piątek, 23 lipca, w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej obyła się wystawa modeli samolotów połączona z prelekcją Pana Grzegorza Boboli – doświadczonego modelarza z Brodów. Spotkania te będą kontynuowane – Młodzież pod opieką wspomnianego instruktora, zbuduje model latający i nauczy się podstaw pilotażu. Niezbędne koszty pokryje centrum kultury.

W piątkowym spotkaniu wzięło udział ponad dwadzieścia osób - głównie ludzi młodych. Były tam także dziewczęta. Pan Grzegorz Boboli zaprezentował i omówił dziewięć ciekawych modeli samolotów z różnych okresów historii.  Ich wykonawcą jest sam prelegent a także Mariusz Grabowski ze Starachowic oraz Wiesław Zawłocki z Brodów. Na spotkaniu, modelarz pokazywał także filmy ukazujące  sztukę sterowania modelem oraz zasady walk powietrznych rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski ACES. Rozgrywki te pod nazwą „II Bitwa nad Kamienną”, po raz pierwszy odbędą się w gminie Brody. W dniach  28 - 29 sierpnia, niebo nad boiskiem „Czarnych Ruda” nad Zalewem Brodzkim, wypełnione będzie różnymi modelami samolotów. Przyjadą zawodnicy z całego kraju.

Organizatorzy zapewniają, że na mistrzostwach, także młodzi modelarze, będą mogli zaprezentować swoje umiejętności zdobyte na zajęciach w Brodach. Zachęcamy chłopców do zgłaszania się w centrum kultury w Brodach na bezpłatne spotkania z modelarzem.

 


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 lipca 2010 14:08
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara