Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"Echo" nagrodzone! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 21 lipca 2010 10:52

ts-100_1989minZespół śpiewaczy „Echo” z Adamowa otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem. Na koncercie finałowym, który odbył się w niedzielę 16 lipca, panie zaśpiewały pieśń „Linek” przy akompaniamencie Marka Basy - instruktora zespołu. Dyplomy i puchar dla zespołu wręczali organizatorzy imprezy, parlamentarzyści i samorządowcy z okolic Buska - Zdroju. Nagrodę ufundował także Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda. Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stąporek gratulował artystom sukcesu.

Występy zespołów oceniła Rada Artystyczna w skład, której wchodzą znani etnografowie, regionaliści, choreografowie, muzycy i redaktorzy. Nagrodę Grand Prix imienia Piotra Gana na festiwalu przyznano dla kapeli „Ciekoty”. Pierwsze miejsce wśród zespołów śpiewaczych – nagrodę imienia Heleny Szelestowej zdobyły „Dalmarianki” z Daleszyc.  Jurorów i publiczność festiwalową ujęła piosenka „Linek” pięknie zaśpiewana przez „Echo”.  Jest to nieco zapomniany utwór powstały w okolicach Opatowa, a odnaleziony w zapiskach etnograficznych przez Pana Marka Basę.

Zespół „Echo” działa przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Powstał w 2002 roku. Skład: Marek Basa - instruktor (od 2006 roku), Elżbieta Mazur, Halina Zawłocka, Dorota Bernat, Jadwiga Kunert, Danuta Major, Halina Frączkiewicz i Halina Zaczek.

Osiągnięcia:

2006r. - 1 miejsce na  Festiwalu im Józefa Myszki w Iłży,

2007r. - 3 miejsce na  Festiwalu im Józefa Myszki w Iłży,

2007r. - wyróżnienie na Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem,

2010r. - wyróżnienie na Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem.

 


Galeria zdjęć: (Fot. T. Sobolewski)

 

Poprawiony: środa, 21 lipca 2010 12:31
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara