Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mateusz Borkowski wicemistrzem Europy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 12 marca 2021 12:28

Zdjęcie z Mateuszem Borkowski, pochodzącym z Krynek lekkoatlecie, który na Mistrzostwach Europy w Toruniu w 2021 r. zdobył srebrny medal w biegu na 800 m. W spotkaniu z Marzeną Bernat - Wójtem Gminy Brody uczestniczyli: przedstawicielami Rady Gminy Brody i mieszkańców Krynek – Janusz Adamus, Tomasz Budzyń i Sylwester Dudek - pierwszy trener Wicemistrza Europy.Jesteśmy nadal pod wrażeniem wspaniałego biegu naszego lekkoatlety na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Pochodzący z Krynek Mateusz Borkowski, w pięknym stylu zdobył srebrny medal w biegu na 800 m. Podczas odpoczynku w domu, srebrny medalista, spotkał się z Marzeną Bernat – Wójtem Gminy Brody oraz przedstawicielami Rady Gminy Brody oraz mieszkańców Krynek – Januszem Adamusem i Tomaszem Budzyniem.

Na spotkaniu obecny był też Sylwester Dudek - pierwszy trener Wicemistrza Europy. Pod jego opieką i w barwach Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik", Mateusz Borkowski miał pierwsze duże sukcesy ogólnopolskie. Pochodzący z Krynek lekkoatleta, w pięknym stylu zdobył srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Europy (dystans 800 m). Pani wójt i przedstawiciele rady wręczyli biegaczowi pamiątkową tabliczkę i praktyczne upominki. Mateusz Borkowski odwdzięczył się przekazując pani wójt koszulkę Reprezentacji Polski z autografem.

Zaowocowała praca na treningach

Mateusz Borkowski okazał na mistrzostwach siłę charakteru. Został zdyskwalifikowany po biegu półfinałowym, na którym pobił swój rekord życiowy (1.45.79). Na szczęcie, pozytywnie rozpatrzono protest i nasz zawodnik mógł pokazać swoją formę w finale. Tuż po biegu, nasz biegacz dziękował rodzinie za wsparcie i dziewczynie Ani. Mateusz Borkowski był trochę zdziwiony, że tak łatwo wywalczył srebro. Dopowiedział potem, że był to wynik długiej pracy jego i wspierającego go zespołu w tym trenera Stanisława Jaszczaka w Rudzkim Klubie Sportowym w Łodzi.

Zobacz jak biegł nasz lekkoatleta.

- Gratulujemy ogromnego sukcesu! Wszyscy jesteśmy dumni z Pana jako nieprzeciętnego sportowca, który chętnie się przyznaje do swoich korzeni. Doceniamy Pana pracowitość, siłę charakteru i wysoką kulturę osobistą - powiedziała Marzena Bernat.
Po sukcesie w Toruniu, będziemy kibicować naszemu mistrzowi na dalszych zawodach w tym na najważniejszym wyzwaniu jakim są nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Zobacz wywiad wideo o prywatnym życiu Mateusza Borkowskiego.

Poprawiony: piątek, 12 marca 2021 15:50
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara