Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tu mieszkam, tu płacę podatki PDF Drukuj Email
czwartek, 11 marca 2021 13:50

Zdjęcie Marzeny Bernat - Wójta Gminy Brody. Pamiętajmy, że rozliczając PIT w gminie Brody, mamy realny wpływ na jej rozwój.Drodzy Mieszkańcy, jesteśmy w okresie rozliczeń podatku PIT. Pamiętajmy, że rozliczając PIT w Gminie Brody, mamy realny wpływ na jej rozwój.

Największym źródłem dochodu gminy Brody jest przychód z Twojego podatku PIT ! Kwota, jaka wpływa do budżetu Gminy Brody z tytuły rozliczenia podatku PIT przez 1 osobę to ok. 652 zł. Rozliczając się z urzędem skarbowym wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Gminę Brody.

TWOJE PODATKI WRÓCĄ DO CIEBIE!

Według danych Ewidencji Ludności Urzędu Gminy, w gminie Brody do dnia 31 grudnia 2020 roku było 10 870 mieszkańców. Pewnie ta liczba byłaby jeszcze większa, gdyby każdy meldował się w miejscu, w którym mieszka. To ważne, ponieważ nie o statystyki chodzi,
a o możliwości finansowe gminy na realizację ważnych dla lokalnego społeczeństwa inwestycji. – Tylko za 2020 rok z podatku PIT w budżecie gminy Brody mamy ponad 6,5 miliona złotych. Te pieniądze służą nam wszystkim. To między innymi dzięki tym środkom możemy sfinansować na przykład budowę i remonty dróg gminnych, chodników, czy rozwój sieci kanalizacyjnej. To z tych środków poprawiamy jakość nauczania, remontując placówki oświatowe i kupując nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Z mojej strony deklaruję, że dołożę wszelkich starań, aby pozyskane w ten sposób środki finansowe były wydawane rozsądnie i celowo z korzyścią dla mieszkańców Gminy Brody. Wystarczy w zeznaniu rocznym PIT wypełnić bezpłatne zgłoszenie aktualizujące ZAP-3 w części dotyczącej miejsca zamieszkania i dołączyć je do zeznania podatkowego.

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Brody Marzena Bernat

Poprawiony: czwartek, 11 marca 2021 14:26
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara