Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Betlejemskie Światełko Pokoju już w Brodach! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 17 grudnia 2020 11:51

Przekazanie Betlejemskiego Światełko Pokoju. Na zdjęciu Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody oraz harcerki Hufca ZHP w Starachowicach: Beata Nowak i Izabela Ćwik.Na tydzień przed Bożym Narodzeniem, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, wraz z życzeniami świątecznymi otrzymała światło, które pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Symbol pokoju przekazały druhny Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Starachowicach – Barta Nowak i Izabela Ćwik.

Podczas rozmowy, harcerki wspomniały tegoroczny Rajd Świętokrzyski, który odbył się w naszej gminie. Powiedziały, że współpraca z samorządem przebiegała wzorowo i że dla nich, opiekunek zuchów był to najlepszy rajd z dotychczasowych. Co dziwne, tej opinii nie przeszkodziło fakt, że w czasie zlotu było bardzo zimno i deszczowo. Pani wójt podziękowała za wizytę i złożyła serdeczne życzenia przedstawicielkom hufca.

Zobacz relację z Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2020 14:31
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara