Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zajęcia uświadamiające zagrożenie cyberprzemocą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
środa, 02 grudnia 2020 10:22

Glowne-M-cyberprzemoc-AdamowW dobie pandemii, gdy uczniowie podczas nauki zdalnej spędzają o wiele więcej czasu przed ekranem komputera, warto przypomnieć sobie, że Internet to nie tylko same korzyści, lecz także zagrożenia. Dlatego w Szkole Podstawowej w Adamowie,wychowawczyni klasy 8, pani Małgorzata Kusiak – Wiecha, zorganizowała spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Starachowicach.

W dniu 26 listopada, uczniowie klas 4-8 na jednej z lekcji połączyli się na platformie komunikacyjnej z policjantami prowadzącymi dla nich specjalne spotkanie on-line dotyczące cyberprzemocy, przestępstw Internetowych oraz innych zagrożeń, które mogą nas spotkać w wirtualnej rzeczywistości.
Przedstawiciele Policji omówili najpierw najczęstsze zagrożenia takie jak: oszustwa, włamania na konta, czemu może przeciwdziałać częsta zmiana hasła. Ostrzegali także przed zbyt częstym korzystaniem z czatów, zawieraniem przypadkowych znajomości w Internecie, co często potem kończy się cyberprzemocą, szantażami. Uczniowie zostali też poinformowani o specjalnym wydziale do walki z cyberprzemocą, który znajduje się w Kielcach oraz o sposobie poszukiwania wirtualnych przestępców.
Na koniec policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo uzależnienia się od gier komputerowych i zbyt długim przesiadywaniem przed ekranem komputera, co wpływa negatywnie na zdrowie. Zachęcili uczestników spotkania do szukania alternatywnych rozrywek, takich jak gry planszowe, przy których można spędzić czas wspólnie z rodziną. Uczniowie podczas tego spotkania chętnie zabierali głos i uczestniczyli w dyskusji z przedstawicielami policji. Dowiedzieli się też wielu nowych dla siebie rzeczy na temat wirtualnej rzeczywistości, w której ze względu na zdalne nauczanie muszą spędzać więcej czasu niż zwykle.
Zajęcia poprowadzili: Paweł Kusiak, sierżant sztabowy oraz Marta Adamczyk, sierżant. Towarzyszył im dzielnicowy Adamowa, Robert Sowiński, aspirant sztabowy.


Poprawiony: środa, 02 grudnia 2020 10:50
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara