Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Udany festyn na początku lata (prawie 100 zdjęć) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 30 czerwca 2010 10:12

mz-DSC07578minPogoda dopisała organizatorom dwunastego już festynu „Trzeźwe lato z mamą i tatą”, który odbył się w niedzielę, 27 czerwca. Artyści estradowi zabawiali ponad tysiąc osób w kompleksie rekreacyjno – sportowym „Pod zaporą”. Znane przeboje biesiadne śpiewał kabaret „Derkacz” oraz zespół "Disco Full". Można było wziąć udział w zabawnych konkurencjach sportowych oraz kibicować zawodnikom Biegu Ulicznego im. St. Staszica. W czasie imprezy odbył się mecz ligowy. "Kamienna"  pokonałą  drużynę z Osieka.

Festyn w Brodach, rozpoczął się innym meczem piłkarskim - w ramach Turnieju o Puchar Wójta Gminy Brody. Andrzej Przygoda rozpoczął spotkanie i kopnął tzw. „pierwszą piłkę". W rozgrywkach, najlepsza okazała się drużyna „Strojny" z Przymiarek.

Na drugim miejscu byli piłkarze „Victorii" Radom. Trzecie miejsce, przypadło zespołowi „GROW-BET” z Majkowa.  Publiczność „pod zaporą” zabawiały wokalistki ze studia muzyczno -tanecznego „Koliberki" w Starachowicach. Wystąpił także zespół „TAKT” z pokazem i nauką tańca towarzyskiego. Na brodzkiej scenie śpiewał także były alkoholik - Pan Jurek z Radomia. O miłą atmosferę spotkania dbał konferansjer Jacek Tarnowski. Na placu festynowym można było spróbować sił w paintball-u, były stoiska gastronomiczne. Dzieci mogły skorzystać z karuzeli, nadmuchiwanych zamków czy wspinaczki po linie.

Całe rodziny kibicowały zawodnikom biorącym udział w biegu ulicznym na 10 km. im. St. Staszica, pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Pierwszy na metę przybiegł Rafał Czarnecki z Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” – współorganizatora imprezy. Spośród pań najlepszy czas miała Karolina Gacoń – także z LKB „Rudnik”.

Najlepsi biegacze:

lokata

imię i nazwisko

kategoria

klub

2.

Marek Kwiecień

Open

L.K.B.Rudnik

3.

Artur Cieślik

Open

ULKS Olimp Wzdół Rządowy

4.

Rodzik Piotr

M-30

KKL Kielce

5.

Zenon Stępień

M-40

KKL Kielce

6.

Huk Andrzej

M-30

UKS Relax TS Jaworznia

7.

Szymon Dudek

M-16

L.K.B.Rudnik

8.

Sławomir Niedziela

M-30

Szewna

9.

Sylwester Dudek

M-40

L.K.B.Rudnik

10.

Dawid Borkowski

M-16

L.K.B.Rudnik

 

W czasie festynu odbył się także mecz piłki nożnej na zakończenie rozgrywek ligowych A klasy. „Kamienna” Brody pokonała „Piast” Osiek z wynikiem 2:0. Gole strzelili Mariusz Jagieła i Jakub Nowocień. Dzięki dobrej grze „niebiesko – białych”, nasz brodzki klub w rundzie wiosennej zajął czwarte miejsce.

Inną konkurencją sportową były zawody w podnoszeniu dwóch pięciokilogramowych odważników. Do zawodów stanął Ryszard Kutera z Brodów - dawny ciężarowiec, olimpijczyk a zarazem wiceprezes "Rodziny". Podniósł ciężarek 110 razy. Pokonał go jednak młody Karol Kutera z Przymiarek (120 razy podniósł ciężarek). W zawodach spotkali się panowie niespokrewnieni, choć z tymi samymi nazwiskami.

Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Rodzina” z Brodów. Rolę gospodarza pełnił Sławomir Czarnecki od niedawna prezes stowarzyszenia. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa. Jednym z zadań festynu była promocja dobrej zabawy bez alkoholu. Na organizację tego spotkania oraz inne cele profilaktyki uzależnień, Wójt Gminy Brody w bieżącym roku, przekazał stowarzyszeniu dotację w wysokości 10 tyś. zł.

 


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: środa, 30 czerwca 2010 12:07
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara