Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zaśpiewaliśmy hymn mimo pandemii! (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 19 listopada 2020 13:52

Wspólne, choć wirtualne śpiewanie Hymnu Państwowego. Na zdjęciu dzieci śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.Aż 34 filmy nadesłano w odpowiedzi na akcję gminy Brody polegającą na wspólnym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. W tym roku nie mogliśmy realnie razem świętować Święto Niepodległości. Za to młodzież i dzieci z gminy Brody pięknie zaśpiewali Hymn Państwowy w swoich domach i w szkołach. Dziękujemy wykonawcom, ich rodzicom i nauczycielom za uczestnictwo w tej akcji. Obyśmy w przyszłym roku mogli zaśpiewać razem w sposób tradycyjny.

Wspólnie hymn śpiewali (w kolejności pojawiania się w filmie): Emilia Piętak, Martyna Glina, klasa „0" ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, przedszkolaki i dzieci z klasy „O" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie, Adriana Klepacz, Jan Chmiel, Aleksandra Derlatka, Kacper Gawerecki, Marianna Borek, Karolina Sarna, Marcelina Mokrzańska, Klasa „0" Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, Aleksandra Głowniak, Antoni Sławek, Maria Barańska, Dawid Klepacz, Dominika, Martyna i Karolina Działak, Amelia Kowalska, Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dziurowie, przedszkolaki i uczniowie „zerówki" ze Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim, Błażej Rzeczkowski, Kamila Życińska, Zosia i Filip Lis, Mirosław Złotorowicz, Karolina Kruk, Oskar Bujak, Nikodem Farys, Julia Jagieła, Borys Klepacz, Zuzanna Kucharczyk, Katarzyna Chrząstowska, Piotr Działak, Wiktoria Kucharska, Miłosz Gałka.

 

Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2020 14:15
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara