Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich– LKB „Rudnik" trzecim klubem w Polsce (film, zdjęcia, oficjalna klasyfikacja końcowa) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki   
piątek, 09 października 2020 15:25

Glowne-M-mistrzostwa-biegi-gorskie-2020   W niedzielę 4 października rezerwat „Skały w Krynkach" w Gminie Brody stał się najważniejszym miejscem w naszym kraju dla wszystkich sportowców uprawiających biegi górskie. Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się tu po raz czwarty Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie.

Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych i przyciąga coraz większe grono lekkoatletów z całego kraju. W tym roku do udziału zgłosiło się 260 biegaczy, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujących 42 kluby sportowe. Stanowi to największą liczbę uczestników od chwili organizacji pierwszych Mistrzostw w 2017 roku.

Na wstępie wszystkich uczestników zawodów powitali Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tomasz Budzyń, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Gminy Andrzej Jagieła, Radni Gminy Brody Wojciech Kania i Dariusz Łodej, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Adam Podsiadło, przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – specjalista w dziedzinie biegów górskich Andrzej Puchacz, Prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesław Rożej i jego zastępca Kazimierz Jaros oraz Prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Sylwester Dudek.

Zawodnicy wystartowali do biegów w 6 kategoriach wiekowych, męskich i żeńskich na różnych dystansach. Pierwsi pobiegli chłopcy i dziewczęta z roczników 2009, 2010 na dystansie 600 metrów, następnie roczniki 2007, 2008 na dystansie 1000 metrów, roczniki 2005, 2006 – 1500 metrów, roczniki 2003, 2004 – 3200 metrów, roczniki 2001, 2002 także na 3200 metrów. W ostatnim biegu Mistrzostw uczestniczyli zawodnicy urodzeni w roku 2000 i starsi, kobiety i mężczyźni kategorii „seniorki" i „seniorzy". Mieli oni do pokonania najdłuższy dystans 6000 metrów, przy przewyższeniu sięgającym +280 metrów. W tym biegu pierwszy był Piotr Jaśtal a drugi Sylwester Lepiarz - obaj z LKB „Rudnik". Wśród kobiet zawodniczki LKB „Rudnik" również odniosły sukces, druga była Martyna Kantor a piąta Agnieszka Matysek.

W końcowej klasyfikacji drużynowej Ludowy Klub Biegacza „Rudnik" zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem z MKS Stal Nowa Dęba. Pierwsze miejsce drużynowo wywalczyli biegacze LKS Zuza Running Team. Następne miejsca za biegaczami z Rudnika zajęli: czwarte- MKS „Halicz" Ustrzyki Dolne, piąte- LKS „Zorza" Gdynia, szóste – KB Krościenko Wyżne, siódme – UKS „Olimp" Kozienice, ósme - MLUKS Rawa, dziewiąte UKS „Filipides" Teresin, dziesiąte „Żaczek" Połaniec. Podczas dekoracji na zawodnicy dostali oprócz medali i dyplomów także drobne upominki rzeczowe.

W załacznikach poniżej do pobrania w formacie pdf oficjalne wyniki Mistrzostw.
-Kliknij aby pobrać wyniki kategorii Open.
-Kliknij aby pobrać wyniki klasyfikacji klubów biorących udział w Mistrzostwach.

  

 

Poprawiony: piątek, 09 października 2020 16:11
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara