Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zakończył się 62 Harcerski Rajd Świętokrzyski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
czwartek, 01 października 2020 10:17

 Glowne-M-Rajd-Strona 
   W niedzielę 27 września na płycie boiska Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach odbył się uroczysty apel podsumowujący 62 Harcerski Rajd Świętokrzyski. Jest to najstarsza impreza tego typu w Polsce, znana także wśród harcerzy pod nazwą „Świętuch".

   W tym roku, ze względu na obecną trudną sytuację, odbył się w nietypowym, wrześniowym terminie i trwał od 24 do 27 września. Uczestniczyło w nim ponad 500 harcerzy z całej Polski.  Należy nadmienić, że tegoroczny apel podsumowujący przypadł dokładnie w 81 rocznicę powstania Szarych Szeregów. Pomimo nie najlepszej, deszczowej pogody, entuzjazm i dobre humory nie opuszczały harcerzy.Uczestnicy poszczególnych tras otrzymali nagrody i upominki. Nagrody w imieniu władz wojewódzkich, powiatowych i miasta Starachowice wręczali ppłk Artur Litwinek, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński, Sekretarz Miasta Starachowice Barbara Szymańska i pani Elżbieta Pryciak.

   Gminę Brody reprezentowali Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop, Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Łukasz Gołda i Radny Rady Gminy Brody Wojciech Kania. W imieniu Pani Wójt Marzeny Bernat Pani Zastępca wręczyła nagrody dla najmłodszych i dla najstarszego uczestnika Rajdu. Otrzymali je 6-cio letnia Dorota Zdrojewska wraz z siostrą Wiktorią Zdrojewską oraz przewodnik Pan Mirosław Szwugier. Uczczono też chwilą ciszy pamięć zmarłych organizatorów Rajdu , w tym wieloletniego kwatermistrza śp. Tomasza Ślaskiego.

  Komenda Rajdu wręczyła także podziękowania za pomoc przy jego organizacji otrzymali je przedstawiciele Gminy Brody - Zastępca Wójta Marta Prokop i Dyrektor CKiR Łukasz Gołda a także harcmistrz Tomasz Rejmer i harmistrz Małgorzata Ślaska.
Na zakończenie - w bardzo uroczystej oprawie- jedna z harcerek z Ostrowca Świętokrzyskiego złożyła ślubowanie instruktorskie. Tegoroczny Rajd był bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.


Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 10:33
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara