Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Podziwiali "Skały w Krynkach" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Amborski, Mariusz Zawłocki   
piątek, 11 czerwca 2010 10:56

mz-DSC06195minW miniony wtorek, 8 czerwca, grupa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kałkowa zwiedzała rezerwat „Skały w Krynkach”. Ten ciekawy skrawek gminy  położony jest w lesie, nad Zalewem Brodzkim. Niepełnosprawni oglądali tam okazałe bloki  piaskowca tworzące różnorodne formy przestrzenne: okapy, ambony, korytarze a także wielki grzyb. Wycieczka była jedną z form stałej współpracy warsztatów z gminą Brody.

„Skały w Krynkach” powstawały w okresie dolnego triasu, na dnie ówczesnej rzeki.  Ciekawostką jest to,  że niedaleko rezerwatu, znajdują się inne skały,  powstałe w podobnym okresie, lecz na dnie morza. Oznacza to, że teren Krynek był kiedyś nadmorską plażą.

Pierwsza wizyta osób niepełnosprawnych z Kałkowa miała miejsce w 2008r. Dzięki uprzejmości władz gminy, duża grupa uczestników warsztatów, zwiedziła nowy budynek urzędu. Była także projekcja filmu i pokaz multimedialny o gminie  Brody.  W 2009r uczestnicy poznawali  rezerwat „Rosochacz”. W tym roku, jak i przy wcześniejszych wizytach, najciekawsze miejsca pokazywał Mariusz Zawłocki – pracownik urzędu zajmujący się promocją gminy.

W wycieczce do „Skał w Krynkach” wzięli udział: Rafał Połeć, Elżbieta Rożek, Marzena Jasztal, Jerzy Janicki, Grzegorz Lipa oraz instruktor - Andrzej Amborski.


Zobacz także:

 


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: piątek, 11 czerwca 2010 11:39
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara