Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Aplikacja Mam Plon PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 03 lipca 2020 15:55

mam-plon-logo  
   Informujemy o nowej aplikacji – Mam Plon – dedykowanej dla rolników i konsumentów zdrowej żywności. Na mobilnych mapach można znaleźć sklepy, restauracje, stacje benzynowe i wiele innych przydatnych informacji. Brakuje jednak punktów ze świeżą, zdrową żywnością, którą produkują polscy rolnicy. Bezpośredni kontakt producenta z konsumentem to temat aktualny na całym świecie. Im dłuższy łańcuch pośredników, tym gorzej zarówno dla ekologii, jak i dla jakości produktu.

  Mając to na uwadze, przygotowaliśmy serwis https://mamplon.pl/  dzięki któremu chcemy skrócić łańcuch dostaw i umożliwić rolnikom bezpośrednią sprzedaż oraz wzmocnić lokalne społeczności. A konsumentom ułatwić dostęp do zdrowej żywności, dzięki prostej i skutecznej wyszukiwarce w aplikacji mobilnej oraz nawigacji do miejsca sprzedaży.

  Idea jest prosta, rolnicy rejestrują się na stronie internetowej https://mamplon.pl/ podają informacje co produkują i chcieliby sprzedać. Jest wiele kategorii od ziemniaków po chleb, zioła, czy wyroby mięsne. Po zarejestrowaniu się miejsce sprzedaży widać na mapie mobilnej, gdzie z kolei każdy kto chce kupić żywność może bez trudu znaleźć najbliższy adres, a GPS zaprowadzi go pod drzwi. Rejestracja jest bezpłatna. To w wielkim skrócie.

  Z kolei naszym problemem i wyzwaniem jest dotarcie do rolników oraz poinformowanie ich o takiej możliwości. Jestem pewny, że znajdą się chętni, bo może to zwiększyć w znacznym stopniu ich możliwości sprzedaży własnych wyrobów. Liczymy, że nasz projekt przyczyni się do poprawy jakości życia konsumentów oraz wesprze polskich rolników.

  Dodatkowo informujemy, że w dniach 07.07-12.07 będziemy w trasie promocyjnej między Tarnobrzegiem, a Skarżysko-Kamienną. Chętnie udzielimy więcej informacji i odwiedzimy Waszą gminę lub osoby zainteresowane osobiście. Staramy się znaleźć jak najwięcej kontaktów, stąd pomysł listu do gminy. Będziemy szczęśliwi wiedząc, że dzięki tej idei rolnikom uda się sprzedać więcej produktów, a tym samym podreperować swój budżet.

 

Z poważaniem, Marek Lasota

Tel. 721 978 004

https://www.mamplon.pl

https://www.mamplon.pl/facebook/

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 03 lipca 2020 16:10
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara