Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rolnictwo dla środowiska, środowisko dla rolnictwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 03 lipca 2020 13:41

Rolnictwo-dla-M-srodowiska 01
   Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach przekazuje informację wraz z ulotką Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowa Stacją Chemiczno-Rolniczą pt.: ,,Rolnictwo dla środowiska środowisko dla rolnictwa''.

    Ulotka przedstawia problem zakwaszenia gleb i jego skutki dla środowiska oraz przypomina o Ogólnopolskim programie regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie. Jednocześnie KOWR OT w Kielcach w celu dotarcia do jak najszerszej grupy zainteresowanych i prosi oj ak jak najszeresze jej rozpowszechnienie. Jednocześnie KOWR OT w Kielcach, zwraca się z prośbą o przekazanie informacji do jednostek, które mają kontakt z potencjalnymi uczestnikami ww. programu.

   Ulotki dostępne są również pod linkiem: https://www.schr.gov.pl/index.php?c=article&id=46https://www.schr.gov.pl/index.php?c=article&id=46
Natomiast więcej informacji o Ogólnopolskim programie regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie dostępne pod linkiem: https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/ogolnopolski-program-regeneracji-gleb/


Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Oddział Terenowy w Kielcach
41 343 31 90
www.kowr.gov.pl

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara