Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Informacja o stypendiach branżowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 19 czerwca 2020 14:27

stypendiaM-branzowe-banerMS-01
   W jaki sposób programy stypendialne mogą wspierać lokalny rynek pracy? Jakie są modele współpracy firm, szkół zawodowych i uczelni? Co warto wziąć pod uwagę, planując branżowy program stypendialny?

   Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w najnowszej publikacji Fundacji Dobra Sieć „Stypendia branżowe: narzędzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji".
W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce powstało nawet kilkaset unikalnych modeli współpracy stypendialnej, jakimi są programy skierowane do uczniów szkół branżowych, finansowane przez przedsiębiorstwa. Takie inicjatywy nie tylko oferują wsparcie finansowe uzdolnionych młodych ludzi, ale także umożliwiają uczniom odbycie stażu czy zatrudnienie w danej firmie. Nierzadko branżowe programy stypendialne wspierają rozwój konkretnej branży i odpowiadają na potrzeby lokalnego rynku pracy.
Publikacja „Stypendia branżowe: narzędzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji" przybliża segment stypendiów branżowych i klas patronackich w Polsce, opierając się na badaniach przeprowadzonych przez zespół Fundacji Dobra Sieć w 2019 roku.
W publikacji znajdują się:
• podstawowe informacje o założeniach stypendiów branżowych i klas patronackich;
• sylwetki sześciu branżowych programów stypendialnych;
• analiza 23 programów stypendiów branżowych i 11 programów klas patronackich;
• rekomendacje dla organizatorów.
Publikacja powstała w ramach Programu „Stypendia Pomostowe" finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Zapraszamy do lektury publikacji!
***
Moje Stypendium
Publikacja nt. stypendiów branżowych w Polsce to jedno z działań podejmowanych w ramach programu „Moje Stypendium", realizowanego przez Fundację Dobra Sieć. W ramach inicjatywy prowadzony jest serwis www.mojestypendium.pl. Portal stanowi jedno z głównych narzędzi promowania oraz monitorowania inicjatyw stypendialnych. Jego komponentem jest wyszukiwarka stypendiów krajowych oraz zagranicznych, staży i konkursów. www.MojeStypendium.pl  to także miejsce prezentacji różnorodnych inicjatyw związanych ze stypendiami, które Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności realizuje systematycznie od kilku lat.

Kontakt
Aleksandra Belina, Małgorzata Stradomska-Kalinka, Anna Weksej
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 22 825 70 22
www.mojestypendium.pl

 

Więcej materiałów do pobrania w załącznikach poniżej:
- Informacja prasowa
- Baner 1.
- Baner 2.
- Baner 3.

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 19 czerwca 2020 14:49
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara