Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Temperatura rynku pracy w Polsce-ankieta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 19 czerwca 2020 13:09

diagnozaM-rynku-pracy-banner    
   Pandemia spowodowała dwa kryzysy: zdrowotny i ekonomiczny. Mimo, że wymiar ekonomiczny obejmie znakomitą większość z nas, nie ma rzetelnych danych o skutkach pandemii dla rynku pracy w Polsce. Sfrustrowani brakiem dobrych danych z rynku pracy, spróbowaliśmy cos z tym zrobić.  Zespół D+ to naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego oraz grup badawczych GRAPE, CASE, IBS oraz CenEA z wieloletnim doświadczeniem badań w zakresie rynku pracy w Polsce.

  Podobnie jak w innych krajach dotkniętych pandemią, gdzie urzędy statystyczne po prostu nie mogą realizować badań ankietowych, diagnozujemy sytuację na rynku pracy za pomocą analogicznego kwestionariusza ale przez internet.
   Zrealizowaliśmy pierwsze w Polsce badanie sytuacji na rynku pracy. Na stronie https://diagnoza.plus/bezrobocie-w-kwietniu-2020/  prezentujemy skrótowo wyniki pierwszej fali.


• Faktyczne bezrobocie w Polsce dotknęło w tej chwili ponad 1.5 mln osób i wzrosło niemal trzykrotnie wobec czasu sprzed pandemii.
• Około 40% osób, które nadal pracują, deklaruje że ich dochody spadły.

  Wyniki kolejnych fal badania będą systematycznie udostępniane na stronie internetowej https://diagnoza.plus.
Za pośrednictwem internetu udało nam się zebrać próbę ok. 11.5 tys. osób w wieku 18-65 lat (dla porównania w badaniu ankietowym rynku pracy realizowane przez GUS próba liczy ok. 40 tys. osób). Przy badaniach w internecie zawsze jest jednak problem z dotarciem do osób mieszkających poza kilkoma największymi miastami w Polsce. Bardzo nam zależy, by zwiększyć reprezentację osób o zróżnicowanym doświadczeniu, miejscu zamieszkania i sytuacji na rynku pracy i tu pojawia się nasza prośba: chcielibyśmy za pomocą mediów społecznościowych zaprosić Państwa i Państwa beneficjentów do udziału w badaniu D+. Prosimy o zamieszczenie zaproszenia na profilach w mediach społecznościowych, stronach internetowych i przekazanie tego maila komu tylko przyjdzie Państwu do głowy. Z naszego doświadczenia wynika, że zapraszanie do badania przez osoby obdarzone zaufaniem społecznym ma ogromną skuteczność.
Poniżej przesyłamy propozycję tekstu zaproszenia, a w załączeniu wykorzystywaną przez nas grafikę dopasowaną do potrzeb mediów społecznościowych. W zaproszeniu ważne jest wezwanie do działania tj. uzupełnienia ankiety, przekazania jej znajomym, rodzinie i współpracownikom. Liczy się maksymalne zdywersyfikowanie uczestników badania.

Zmierzmy wspólnie temperaturę rynku pracy w Polsce.
https://diagnoza.plus/s/33061/rynek-pracy
#DołączDoBadania #WypełnijSam(a) #WyślijZnajomym #ZaprośRodzinę #PrzekażWspółpracownikom

   Pandemia spowodowała dwa kryzysy: zdrowotny i ekonomiczny. Mimo, że wymiar ekonomiczny obejmie znakomitą większość z nas, nie ma rzetelnych danych o skutkach pandemii dla rynku pracy w Polsce. Wystarczy, że opowiesz w tym badaniu, co Ci się przytrafiło a rynku pracy - a realizujący to badanie Uniwersytet Warszawski i partnerzy przekują te odpowiedzi na wiarygodną analizę rynku pracy. Potrzeba mniej niż 10 minut Twojego czasu. Dla uczestników badania przewidziano nagrody!
Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa pomoc.
Z wyrazami szacunku,
dr hab Michał Brzeziński, Oliwia Komada, prof. dr hab. Irena Kotowska, Piotr Lewandowski, dr hab Iga Magda, dr hab Michał Myck, dr Magdalena Smyk, dr Izabela Styczyńska, prof. dr hab Joanna Tyrowicz, dr Lucas van der Velde
[Zespół DIAGNOZA.plus]

 

 

 

Poprawiony: piątek, 19 czerwca 2020 13:28
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara