Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Kolej będzie szybsza ale czekają nas utrudnienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 28 maja 2020 09:41

pkp-stykow-ilzecki-zue-tory-remont-gmina-brody-swietokrzyskie-minTrwają zakrojone na szeroką skale prace na linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Po ich zakończeniu w 2021 r., wyraźnie skróci się czas podróży. Odnowione będą perony w Stykowie, Brodach, Stawie Kunowskim oraz wszystkie przejazdy kolejowe w gminie Brody. Z tym wiążą się utrudnienia komunikacyjne.

Do 31 maja ruch ograniczony jest na dwóch przejazdach: na ulicy Dużej w Rudzie oraz w Stawie Kunowskim przy ul. Kolejowej i Krótkiej. Kolejne przejazdy będą zamykane w późniejszym czasie. Ponadto, w ramach zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko Kamienna - Sandomierz", remontowany jest jeden tor wraz z siecią trakcyjną a na naszych stacjach ułożone będą wyższe, wygodniejsze perony. Remontowane są także obiekty takie jak mosty kolejowe.

Dzięki inwestycji możliwe będą regularne połączenia na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz (szacowany czas przejazdu 1h 30 min). Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz ruchu drogowego na przejazdach. Wartość netto umowy z firmą ZUE S.A. wynosi ok. 409 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynosi ok. 340 mln zł. Inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Inne zdjęcia z tej inwestycji:

 

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2020 13:55
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara