Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Problemy grupy działania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki   
środa, 02 czerwca 2010 10:04

posel2kminW miniony czwartek - 27 maja 2010 roku, w gminnym centrum kultury, członkowie Lokalnej Grupy Działania „Brody nad Kamienną” gościli Krzysztofa Lipca - Posła na Sejm R.P. Przybył on w towarzystwie Andrzeja Przygody - Wójta Gminy Brody a zarazem członka zarządu LGD. Na spotkaniu, przedstawiciele stowarzyszenia mówili o najważniejszych problemach organizacji i prosili parlamentarzystę o pomoc.

Największe problemy to formalności, które hamują działania LGD. Zarząd organizacji chciałby  pozyskiwać pieniądze na budowę boisk, miejsc parkingowo – biwakowych, odnowę zabytkowych kapliczek, wytyczanie szlaków turystycznych w formie ekomuzeów i inne. Barierą jest tu wymóg posiadania wysokiego, początkowego wkładu własnego. Biorąc pod uwagę, że sytuacja finansowa LGD jest nienajlepsza, staje się to główną przyczyną zaniechania realizacji wielu bardzo potrzebnych i wartościowych projektów. Wkład taki musi być zazwyczaj finansowany z komercyjnego kredytu bankowego i jest posel1minrefundowany dopiero po zakończeniu i rozliczeniu całości projektu. Do tego momentu LGD jest zobowiązana spłacać zaciągnięty kredyt wraz z odsetkami. Oprócz tego na spotkaniu wskazywano na inne sprzeczności i niespójności prawne, które przeszkadzają w działalności statutowej Lokalnych Grup Działania.

Krzysztof Lipiec obiecał pomoc w uproszczeniu nieżyciowych przepisów i dostosowaniu ich do warunków dziania LGD. Poseł interesował się również sytuacją powodziową w gminie Brody. Informacji na ten temat udzielił mu wójt Andrzej Przygoda.

Poprawiony: środa, 02 czerwca 2010 10:44
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara