Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gmina Brody przyciąga biznes - będą miejsca pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 23 kwietnia 2020 07:34

-hala-stykow-firma-zapala-produkcja-zabudowy-marzena-bernat-zdzislaw-zapala-mW Stykowie, koło oczyszczalni ścieków budowana jest ogromna hala, w której produkowane będą naczepy samochodowe przeznaczone do przewozu zwierząt. Łączny koszt inwestycji wynosi ok. 5 mln zł. - Nie byłoby nowego obiektu firmy w tym miejscu gdyby nie silne wsparcie pani Marzeny Bernat, Wójta Gminy Brody – powiedział Jarosław Zapała, wiceprezes „P.P.U.H. ZAPAŁA”, firmy która buduje halę.

Inwestorzy planują, że jeszcze w lipcu uruchomią produkcję zabudów do piętrowego przewozu zwierząt. Firma będzie produkowała rocznie około 30 nowych samochodów do przewozu żywych zwierząt oraz będzie przeprowadzała remonty takich pojazdów. Zatrudnienie znajdą tu mieszkańcy naszej gminy m.in. spawacze, szlifierzy, sprzątaczki i inni pracownicy obsługi produkcji. Nabory ogłaszane będą na stronie firmy: www.zapala.info. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Łukasz Wrona P.U. BUD-Stal z Warszówka w gminie Pawłów. Ważniejszym podwykonawcą jest firma Wojciecha Orczyka ze Stykowa. Zajmuje się instalacjami i koordynacją działań. Na budowę hali o wymiarach 30 x 40 m oraz budynku socjalno-biurowego inwestor otrzymał dofinansowanie z Funduszy Unijnych (ok. 1,8 mln. zł). Firma chce dalej się rozwijać w tym miejscu. W planach są kolejne inwestycje oraz starania o dalsze dofinansowanie.

- Wybraliśmy to miejsce ze względu na idealną lokalizację, szeroką, dogodną działkę, dojazd do drogi krajowej nr 42. Stąd mamy blisko do domu bo pochodzimy z gminy Pawłów. Pani wójt od samego początku wspierała nasze działania i zachęcała do zainwestowania w gminie Brody. Dzięki jej pomocy bardzo szybko udało się załatwić wszelkie formalności i pozwolenia. Dużą pomocą było to, że gmina wcześniej uchwaliła dla Stykowa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - mówił Jarosław Zapała.

 

 

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2020 08:30
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara