Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Profilaktyka w ciekawej formie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kryzińska, Mariusz Zawłocki   
czwartek, 27 maja 2010 08:27

prof-ruda-3„Mogę więcej, bo rozum nie śpi”- to hasło happeningu profilaktycznego, który odbył się 21 maja br. w Publicznym Gimnazjum  w Rudzie. Zorganizowany on został w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Dla licznie zgromadzonej  młodzieży gimnazjalnej śpiewał Jarosław Wajk – były wokalista „Oddziału Zamkniętego”.

Program artystyczny Jarosława Wajka miał formę muzycznego pamiętnika o drodze przez „sztuczne  raje”, samotność i zwątpienia. Artysta śpiewał o poszukiwaniu miłości i porozumienia z drugim człowiekiem. Występ sfinansowało Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

W ramach happeningu odbyły się ciekawe prezentacje młodzieży na temat form spędzania wolnego czasu. Uczennica  klasy Ia  Diana Turek opowiadała o swojej pasji fotografowania i rysowania.Absolwent gimnazjum Leszek Lipa, zagrał kilka utworów muzycznych na keyboardzie. Uczennice gimnazjum – Katarzyna Chrząstowska, Karolina Olesińska, Patrycja Piasek, Luiza Turek- działające w zespole tanecznym  „Kick cross crew”   zaprezentowały program taneczny „Green  Street” oraz opowiedziały jak zaczęła się ich przygoda z tańcem. Zaprezentował się także Ludowy Klub Biegacza „Rudnik”. Jacek Tarnowski  i  Sylwester Dudek wraz z synami Mateuszem i Szymonem opowiadali o działalności klubu, osiągnięciach sportowych i zachęcali do prowadzenia zdrowego trybu życia. Na zakończenie wystąpili chłopcy grający w Klubie Piłkarskim „ Kamienna Brody”.  Karol Stachura, Adrian Łodej, Dawid Pożoga, Kacper Maciejczak – opowiedzieli wszystkim o możliwości trenowania w klubie.

Na spotkaniu nagrodzono autorów prac plastycznych o tematyce „Bezpieczna Szkoła”. Nagrody ufundował Wójt Gminy Brody.

Wśród zaproszonych gości byli: Waldemar Wrona – Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego,  Andrzej Charemski – dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Starachowicach, Anna Adamczyk – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Wioletta Hamera – komendant Komisariatu Policji w Brodach, Sławomir Czarnecki i Ryszard Kutera – przedstawiciele Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Rodzina”.

Imprezę przygotowały nauczycielki gimnazjum – Ewa Zapała i Beata Kryzińska.

 


Galeria zdjęć: Fot. B. Kryzińska

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 27 maja 2010 13:06
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara