Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gminne święto oświaty (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 16 października 2019 07:36

dzien-nauczyciela-szkola-lubienia-gmina-brody-DSC06901minPiękne występy dzieci, wyróżnienia dla nauczycieli i ślubowanie pierwszaków – taki w skrócie był przebieg gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubieni.


W swoim przemówieniu, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podziękowała nauczycielom za ofiarna pracę. Potem, wraz z Januszem Adamusem – Przewodniczącym Rady Gminy w Brodach wręczyli nagrody dyrektorom szkół prowadzonych przez gminę Brody: Teresie Szymczak, Ninie Milanowskiej, Halinie Turek, Grzegorzowi Księżakowi, Iwonie Frolovs, Sławomirowi Leśniewskiemu, Ewie Stawiarskiej i Krystynie Kasicy. Doceniono także nauczycieli ze szkół prowadzonych przez gminę: Katarzynę Pocheć, Justynę Judę, Łucję Piotrowskę, Bożenę Kozłowską, Katarzynę Zdziesińską, Iwonę Rurarz, Dorotę Strojną-Imos, Justynę Śpiewak. Wyróżnienie dla nauczyciela z polecenia Związku Nauczycielstwa Polskiego otrzymała Maria Cząstka. Ponadto, na spotkaniu ogłoszono, że Teresa Szymczak – dyrektor szkoły w Adamowie otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Na uroczystości było także ślubowanie Iwony Góreckiej i wręczenie aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Mają talent!
Dużo radości wywołały występy pierwszaków w czerwonych biretach. Po części artystycznej złożyli oni ślubowanie na sztandar szkoły. Starsi uczniowie wykonywali wiersze, piosenki o nauczycielach oraz zabawną scenkę teatralną, której akcja odbywała się w pokoju nauczycielskim. Koncert dała piątka uczniów, którzy chodzą także do szkół muzycznych. Na zakończenie, dziewczęta zaprezentowały dynamiczny taniec ze wstęgami. W spotkaniu uczestniczyli radni, dyrektorzy jednostek gminnych, rodzice i dziadkowie uczniów. Wszyscy goście dostali ręcznie wykonane upominki od przedszkolaków.

 


Poprawiony: środa, 16 października 2019 08:39
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara