Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Patriotyczne widowisko w Stykowie (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 03 października 2019 10:22

stykow-festyn-80-lat-ii-wojna-swiatowa-DSC05542mW sobotę 28 września, przy szkole w Stykowie odbył się piknik szkolny połączony z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Impreza była świetnie przygotowana, dzieci prezentowały swoje uzdolnienia. Były liczne atrakcje w tym strzelnica.

Nie zawiodła publiczność. Okolicznych mieszkańców przywitała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Potem przeczytała list przesłany na tę okoliczność przez panią wojewodę Agatę Wojtyszek. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, były stoiska z makijażem. Na pikniku można było zjeść kiełbaski i kurczaki z ogniska a także smaczne dania domowe przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Stykowie. W czasie, gdy polska reprezentacja walczyła o trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy, uczestnicy festynu także rywalizowali w meczach siatkówki.

Raj dla chłopców
Scenografię stanowił m. in. wojskowy bunkier. Innymi elementami militarnymi była bezpłatna strzelnica zorganizowana przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach oraz stoisko z replikami broni palnej przywiezionymi przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy „Rezerwa". Swoje wyposażenie prezentowali też strażacy ochotnicy z tutejszej jednostki. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Starachowicach, chętni mogli założyć tzw. alkogogle, które symulują utrudnione postrzeganie po spożyciu alkoholu.

Wesoło i ze wzruszeniem
Wiele się działo na scenie piknikowej. Na początku, piosenki patriotyczne zaśpiewał szkolny zespół Mali Wojacy. Wraz z kolegami wystąpił Cyprian Kosmala choć opuścił już podstawówkę. Na tej uroczystości, do zespołu dołączyła Natalia Orczyk, która także przepięknie zaśpiewała piosenkę „Taki kraj". Wśród uczniów, którzy prezentowali talenty wokalne byli: Wiktoria Bilińska, Zuzia Borowiec, Maja Kania, Blanka Kania, Wiktoria Kwiecień, Dominika Pożoga, Michał Rycombel, Wiktor Jankowicz, Franek Jeziorski. Uczennice klasy VIII zaprezentowały dynamiczny taniec z białoczerwonymi flagami. Wiele uśmiechów wywołał występ przedszkolaków recytujących „Katechizm polskiego dziecka" oraz ich występ taneczny. Potem, najmłodsi uczniowie uwolnili białe gołębie wraz z wezwaniem do wolności i pokoju na świecie.

Po występach był quiz o II wojnie światowej i konkurs na najlepszy kostium z tego okresu. Stroje z czasu okupacji przygotowali: Natalia Wiśnios, Marta Gębura, Zuzia Wakiewicz Kuba Drtóżdż, i Natalia Kalisz. Występ wokalny miały także panie Dorota Bernat i Danuta Major. Na zakończenie, na boisku szkolnym rozegrano mecze siatkówki.

 


Poprawiony: poniedziałek, 07 października 2019 08:42
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara