Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pożegnanie absolwentów w Krynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, ZSP w Krynkach   
piątek, 28 czerwca 2019 10:43

GlowneM-krynki-pozegnanie-absolwentow
   Kolejny rok szkolny za nami. Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań". Dla uczniów klasy VIII i III gimnazjum zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu.

 

Z okazji kończącego się roku szkolnego wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy Św., a następnie po wystąpieniach wygłoszonych przez Dyrektora ZSP w Krynkach Grzegorza Księżaka i wychowawcy kl. III gimnazjum – Michała Karwackiego, nastąpiło symboliczne złożenie kwiatów patronowi Publicznego Gimnazjum w Krynkach - K.K. Baczyńskiemu przez klasę III gimnazjum. Po 20 latach funkcjonowania Gimnazjum zakończyło swoją działalność.

Uroczystości szkolne rozpoczęły się od przekazania symboli uczniom kl. VII (klucza do wiedzy oraz kaganka oświaty) i ślubowania absolwentów. Obiecali oni wysoko nieść zaszczytne miano wychowanka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Barańskiego oraz Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach i sławić jej imię w świecie.

Montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez uczniów kl. VIII i III gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy kl. VIII, Wioletty Bieleckiej. Było wiele wzruszeń, niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękne i emocjonalne wykonanie utworów wokalnych przez uczennicę klasy VIII – Emilię Nowak przyprawiło publiczność o dreszcze. Nad oprawą muzyczną czuwał Szymon Pocheć.

Kolejnym punktem zakończenia roku było wręczenie przez dyrektora szkoły oraz wychowawców - dyplomów, stypendiów, nagród dla najlepszych uczniów, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz podziękowań. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do swoich klas wraz z wychowawcami, by tam odebrać podsumowania całorocznej pracy w postaci świadectw. Po życzeniach i podziękowaniach za wspólną pracę wszyscy rozeszli się do domów, by rozpocząć zasłużony odpoczynek.

 

 

 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara