Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gminny Happening Profilaktyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, Izabela Niekłań   
wtorek, 04 czerwca 2019 09:09

Mpiknik-profilaktyczny-ruda-DSC00174

 

3 czerwca 2019 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rudzie odbył się Gminny Happening Profilaktyczny pod hasłem „ Żyj bezpiecznie, aktywnie i zdrowo".

 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI – VIII i nauczyciele ze szkół podstawowych w Brodach, Lubieni, Adamowie, Lipiu, Stykowie, oraz gimnazjaliści i uczniowie klas IV – V ze szkoły w Rudzie.
Głównym celem projektu było uwrażliwienie dzieci i młodzież na problem przemocy w mediach społecznościowych, zagrożeń wynikających z niewłaściwych zachowań, zachęcanie do poznawania alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, propagowanie aktywnego i zdrowego życia oraz integracja dzieci z terenu gminy Brody.
Program spotkania był bardzo bogaty, organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych propozycji.
Na początku spotkania uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły przystąpili do rysowania plakatów na temat przewodni happeningu.
Następnie odbył się wspólny przemarsz ulicami Rudy, którym uczniowie wyrazili sprzeciw wobec przemocy, uzależnieniom i agresji. Prezentowali plakaty, rozdawali ulotki profilaktyczne napotkanym mieszkańcom.
Duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży wzbudził kolejny punkt programu – wspólna zabawa w rytmie Zumby, poprowadzona przez p. Barbarę Koszarską- trenera fitness.
Na zakończenie odbyła się debata uczniowska na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Chętni uczniowie i zaproszeni goście wypowiadali swoje opinie i spostrzeżenia na temat zagrożeń w Sieci, niestety coraz częstszego „ hejtu", przyczyn i następstw agresji, zapoznawali zebranych z instytucjami, gdzie można szukać pomocy w sytuacjach trudnych, promowali zdrowy styl życia.
Następnie chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w konkursie, który potwierdził ich umiejętności.
W trakcie spotkania można było skorzystać ze zdrowych przekąsek w postaci warzyw i owoców, wody mineralnej, a uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły podczas happeningu, otrzymali atrakcyjne upominki.
Nagrody dla uczniów i poczęstunek został sfinansowany przez Urząd Gminy w Brodach.
Wszystkich uczestników happeningu odwiedzili wspaniali goście: p. Dorota Grudnicka – Glina – dyrektor CUW w Brodach, p. Martyna Kutera – kierownik GOPS w Brodach, p. Robert Sowiński – policjant Komisariatu Policji w Brodach, p. Mariusz Murzyn – sołtys wsi Ruda, p. Ryszard Kutera – Prezes Stowarzyszenia Społeczno – Profilaktycznego „ Rodzina" w Brodach.
Opiekę medyczną sprawowała p. Irena Szwed – pielęgniarka NZOZ Panaceum w Brodach.
Happening został zorganizowany przez pedagoga szkolnego ZS-P w Rudzie –p. Beatę Kryzińską.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę dyrektorom, nauczycielom i uczniom ze szkół uczestniczących w happeningu.

 


 

Poprawiony: środa, 12 czerwca 2019 12:19
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara