Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Cudownych Rodziców mam...... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, PSP Adamów   
środa, 29 maja 2019 12:05

Mdzien-mamy-taty-adamow-glowne

 

Dnia 28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Adamowie uczniowie klas 0 – III obchodzili uroczystość Dnia Mamy i Taty. Natomiast w dniu 24 maja, klasa IV przygotowała piękną niespodziankę dla rodziców i opiekunów.

 


Goście zebrani  w sali gimnastycznej z zainteresowaniem oglądali popisy aktorskie swoich pociech. Maluchy od klasy 0 do III z zapałem deklamowały wiersze oraz śpiewały piękne i wzruszające piosenki na cześć mam i tatusiów. Nie zabrakło zabawnych scenek pokazujących życie rodzinne. Klasa II, przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Annę Gorzelak, zaprezentowała wiersze o mamie oraz piosenkę w języku angielskim. Były także prezenty dla rodziców: bibułkowe kwiaty, laurki i inne drobiazgi przygotowane przez małe rączki kochanych dzieciaków.
Na zakończenie dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, złożyła rodzicom życzenia z okazji ich święta. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I, pani Renata Ślęzak.
Rodzice bawili się doskonale i byli bardzo zadowoleni z tego dnia spędzonego w szkole w towarzystwie swoich dzieci. Niektórzy uczestniczyli w słodkim poczęstunku w salach, a rodzice i dzieci klasy II urządzilili piknik przy szkole  korzystając z pięknej pogody i pobliskiej wiaty.

Natomiast dnia 24 maja. Klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią, Krystyną Kwiecień, przygotowała piękną niespodziankę dla rodziców i opiekunów. Było to popołudniowe rodzinne świętowanie pod hasłem "Grunt to rodzinka". Po powitaniu gości czwartoklasiści rozpoczęli swój występ piosenką "Witajcie w naszej bajce". Po niej zaprezentowali najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy. Pojawiła się "Kłamczucha" i "Samochwała", "Skarżypyta" i "Leń" oraz wiele innych utworów. Występ dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Następnie przyszła kolej na zabawy i konkursy. Był „kot w worku", czyli odgadywanie nazw warzyw i owoców ukrytych w pudełku, było rozpoznawanie tatusiów po fryzurach oraz głuchy telefon bez słów. Atmosfera była świetna i  humory wszystkim dopisywały, aż trudno powiedzieć, kto miał lepszą zabawę: dorośli, czy ich pociechy. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek i przy herbatce gawędzili z dziećmi. Wszyscy doszli do wniosku, że wspaniale spędzili czas i warto, aby takie rodzinne spotkania stały się tradycją klasy.

 

fot: Krystyna Kwiecień, Katarzyna Wlazłowska  

 

Poprawiony: środa, 29 maja 2019 13:31
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara