Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Majowa msza święta przy kaplliczce Świętej Rity PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Marzena Staryczenkow   
poniedziałek, 27 maja 2019 15:15

swieta-ritaM-glowne 
  W niedziele 26 maja, przy kapliczce Św. Rity w Dziurowie, odprawiona została msza święta. Uroczystość miała bardzo bogatą oprawę. Występowała orkiestra dęta Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, zespół „Jarzębina" z Dziurowa oraz schola młodzieżowa.

   Wśród zaproszonych gości była pani Wójt Marzena Bernat z rodziną. Uczestniczyła także grupa seniorów „Alle Babki" ze Stykowa oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie.

  Podczas Nabożeństwa proboszcz parafii w Dziurowie ks. Adam Żmuda przypomniał dzieje życia św. Rity. Na zakończenie poświęcił obrazki i róże, na znak czci patronki spraw najtrudniejszych, oraz podziękował Pani Wójt i wszystkim uczestnikom za przybycie.

   Następnie głos zabrała inicjatorka spotkania modlitewnego pani Magdalena Stach. Na koniec Pani Wójt podziękowała za zaproszenie i wspólną modlitwę. Dla gości przygotowany został także pyszny poczęstunek.

Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2019 15:32
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara