Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto Konstytucji 3 Maja i miłość do Ojczyzny w Szkole w Lipiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, PSP w Lipiu   
czwartek, 09 maja 2019 09:28

Mdzien-flagi-psp-lipie-glowne

 

   Dnia 6 maja 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu świętowano 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przyjmuje się, że ten akt prawny z 1791r. był pierwszą w Europie a drugą na świecie nowoczesną, spisaną ustawą zasadniczą.

  Podczas okolicznościowego apelu przygotowanego przez uczniów placówki pod kierownictwem pani Beaty Majchrzyk, Krystyny Szymańskiej- Batóg i pana Szymona Pochecia padło wiele patriotycznych i podniosłych słów o tematyce trudnych czasów I Rzeczypospolitej..." Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami i pamiętajmy o ważnych datach z kart naszej historii".
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu dba również, aby już jej najmłodsi wychowankowie znali polskie symbole narodowe i uczyli się szacunku i miłości do swej Ojczyzny.


Dyrektor szkoły pani Iwona Frolovs stwierdziła: „Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców Niepodległej jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej. Postawy, które ukształtujemy w dzieciach w tym wieku towarzyszą im przez całe życie.W naszym oddziale przedszkolnym bardzo poważnie traktujemy wychowanie w duchu patriotycznym. Przedszkolaki: wymieniają nazwę swojego kraju i jego stolicy, rozpoznają symbole narodowe (godło, flaga, hymn), nazywają wybrane symbole związane z regionami Polski ukryte w podaniach, przysłowiach, legendach, bajkach, np. o smoku wawelskim, orientują się, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej.
Kreatywna nauczycielka z przedszkola – pani Magdalena Orczyk uczy przez zabawę. Dzieci dostają kolorowy papier i same robią flagi, kotyliony, wstążki, a przy okazji uczą się. Nie zaczyna zajęć od wykładu i hasła: teraz będziemy poznawać symbole narodowe! Najpierw dzieci wykonują prace plastyczne, dowiadują się dlaczego to robią, dlaczego jest to ważne, dlaczego poświęcamy temu czas. Im młodsze dzieci, tym chętniej angażują się w takie działania, bo lubią kreatywne zajęcia manualne."

 

fot: PSP Lipie

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 10:09
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara