Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Poetyckie strofy po angielsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
wtorek, 07 maja 2019 09:05

Mpoetyckie-strofy-po-angielsku-krynki-100 6833

23 kwietnia, uznawany za datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare'a, to Światowy Dzień Języka Angielskiego w ONZ. Właśnie dlatego uczniowie klasy VIII i III gimnazjum Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka angielskiego.


Lekcja kulturowa z języka angielskiego miała na celu zapoznanie uczniów z nazwami najważniejszych gatunków literackich w języku angielskim oraz poszerzenie ich wiedzy o pisarzach języka angielskiego. Nauka odbywała się zgodnie z założeniami neurodydaktyki, według których komunikacja i dialog między uczniami wpływają na lepsze zapamiętywanie tekstu. Uczniowie pracując w grupach tworzyli różne formy literackie na podstawie tego samego zdania. Wymieniali tytuły znanych książek, które reprezentują typowe gatunki literackie.

Uczniowie poznali również twórczość W. Wordswortha. Próbowaliśmy również odpowiedzieć na pytanie „Czy łatwo jest tłumaczyć poezję na inne języki?" Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum mogli się o tym przekonać podczas zajęć. Z wielkim zainteresowaniem podjęli się jednego z największych wyzwań translatorskich – tłumaczeniu wiersza 'Daffodils'. Aby przełożyć tekst, tłumacz podczas tłumaczenia sam musi być trochę poetą. Nasi uczniowie świetnie wcielili się w tę rolę i wykazali się nie lada kreatywnością.
Różnorodność zadań zapewniła współpracę w grupie, a także wykorzystanie mocnych stron poszczególnych uczniów, nie tylko tych o najwyższym poziomie kompetencji językowych.
Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej „Języki obce nie tylko na lekcjach". Były również okazją do rozwijania kompetencji kluczowych.
Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez p. Iwonę Łata.

 

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2019 09:16
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara