Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uroczystość Niedzieli Palmowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Marzena Staryczenkow   
wtorek, 16 kwietnia 2019 16:13

glowneM-niedziela-palmowa-gmina-brody   W Krynkach, w najstarszym kościele parafialnym w naszej gminie, uroczyście obchodzono Niedzielę Palmową. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Brody - Pani Wójt Marzena Bernat, Sekretarz Gminy Brody Jan Kosiela, Skarbnik Gminy Brody Dorota Dyka oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus wraz ze wszystkimi radnymi.

   Uczestnicy procesji nieśli dwanaście dużych i wiele mniejszych palm wielkanocnych. Wszystkie z nich były misternie i bogato zdobione. Największe pochodziły z sołectw: Styków, Brody, Krynki, Budy Brodzkie, Adamów, Rudnik, Ruda, Jabłonna a także szkół w Lipiu, Stawie Kunowskim wraz z przedszkolem.
  Palmy wykonał także zespół „Brodowianki" i Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Oprócz mieszkańców gminy, w uroczystości uczestniczyli goście i turyści – w tym ekipa rowerzystów z Radomia.

Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2019 06:41
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara