Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tydzień z Internetem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Anna Stachucy   
wtorek, 16 kwietnia 2019 15:06

glowneM-biblioteka-gmina-brody-zajecia-edukacyjne   
   Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach włączyła się w ogólnoeuropejską kampanię "Tydzień z Internetem", której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet.

  Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami. Hasło tegorocznej kampanii to: "Jak świadomie korzystać z informacji". W bibliotece przeprowadzono warsztaty " Nie daj się fake newsom" dla uczniów Gimnazjum z Rudy.

   
    Tematyka zajęć przybliżyła młodzieży temat fake newsów - fałszywych informacji, czym są, gdzie je spotykamy, jak należy się przed nimi bronić. W ramach ćwiczeń, wypełniano arkusze oceny informacji - prawda czy fałsz, na podstawie tytułów oraz fragmentów artykułów. Istotnym elementem zajęć była, umiejętność oceny rzetelności i prawdziwości informacji.
    Za pomocą testu CRAAP, który pomaga uwiarygodnić informacje, uczniowie w grupach analizowali wybrane artykuły i dokonywali ich oceny. Zajęcia te przybliżyły problem fałszywych informacji, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Warsztaty poprowadziła dyrektor biblioteki Anna Stachucy.

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 16 kwietnia 2019 16:04
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara