Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Znają zasady ruchu drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 29 marca 2019 17:15

GlowneM-turniej-ruch-drogowy-gmina-brody
   28 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dziurowie odbyły się, pod patronatem Wójta Gminy Brody, gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat. Wzięli w nim udział uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziurowie.

Eliminacje składały się z dwóch części. W pierwszej należało wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego podczas rozwiązywania testu, w drugiej uczestnicy wykonywali jazdę sprawnościową na rowerze po torze przeszkód.

Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu punktów zdobytych w obydwu konkurencjach. W rozgrywkach grupowych w kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężyli uczniowie ZSP w Krynkach: Amelia Barańska, Zofia Kiepas, Cyprian Ćwikła, Dawid Mąka, pod opieką pani Hanny Walczyk. II miejsce zajęli uczniowie PSP w Dziurowie: Maja Sokół, Maksymilian Krzowski, Dorota Jamska, Patryk Mężyk, pod opieką pana Sławomira Franczyka. III miejsce przypadło uczniom SP im. J. Korczaka w Brodach: Dawidowi Domańskiemu, Tomaszowi Dudzie, Mai Grudniewskiej, Mai Karwackiej, pod opieką pani Hanny Walczyk.

W grupie wiekowej 13-15 lat I miejsce zajęli uczniowie ZSP w Krynkach: Ernest Bastrzyk, Karolina Kumor, Eryk Sieroń, pod opieką pani Hanny Walczyk. II miejsce uczniowie ZPO w Stykowie: Jakub Dróżdż, Piotr Kalisz, Jakub Walkiewicz, pod opieką pani Izabeli Niekłań. III miejsce uczniowie PSP Lipie: Albert Wilkosz, Jakub Wolański, Kacper Łodej, pod opieką pana Artura Ciury.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężył uczeń ZSP w Krynkach Dawid Mąka, natomiast w grupie wiekowej 13-15 lat najlepszy był uczeń PSP w Lipiu Albert Wilkosz.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, statuetki, słodycze oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Wójt Marzenę Bernat. Nagrody wręczali Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody Dorota Grudnicka-Glina, Dyrektor PSP w Dziurowie Halina Turek i nauczyciel PSP w Dziurowie Sławomir Franczyk.

Drużyny w kategorii 10-12 lat z PSP im. K. Makuszyńskiego w Adamowie w składzie: Marta Bajor, Marlena Jaroszek, Emil Stachowicz i Piotr Przygoda, pod opieką pani Katarzyny Wlazłowskiej,  ZSP w Lubieni w składzie Mikołaj Śledziowski, Mikołaj Jagieła, Aleksandra Klepacz i Katarzyna Rynio, pod opieką pani Izabeli Niekłań oraz ZSP w Stykowie w składzie: Wiktoria Kwiecień, Małgorzata Jurczenia, Michał Rycombel, Kacper Prokop, pod opieką pani Izabeli Niekłań, otrzymały dyplomy za udział w turnieju. Opiekunowie wszystkich grup dostali podziękowania za przygotowanie uczniów do gminnych eliminacji.

O potrzebie znajomości zasad ruchu drogowego i konieczności stosowania ich w życiu codziennym mówili uczestnikom policjanci - aspirant sztabowy Rafał Kowalik i aspirant sztabowy Zbigniew Piotrowski.
Laureaci Gminnych Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym będą reprezentować Gminę Brody na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w Starachowicach 8 kwietnia.

 Fotorelacja na profilu FB Gminy Brody:
http://bit.ly/Turniej-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym-Gmina-Brody

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 09:59
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara